ادامه انتقالات از طریق خطوط آهن؛

Sayed Zaher Mo…
دوشنبه ۱۳۹۹/۲/۱۵ - ۹:۳۵
اداره خط آهن

در 10 روز اخیر بیش از 135 هزار تُن اموال تجارتی وارد کشور شده است

انتقالات اموال تجارتی از طریق خطوط آهن کشور جریان دارد و در 10 روز اخیر، بیش از 135 هزار تُن اموال که یک بخش عمدۀ آن مواد غذایی می‌باشد، وارد کشور شده است.

چنانچه، از اول تا دهم ماه جاری، 2 هزار و 5 صدو 48 واگون حامل اموال تجارتی در ایستگاه‌های خطوط آهن حیرتان-مزار شریف، آقینه و تورغندی تخلیه شده‌اند.

این تعداد واگون‌ها، 135 هزار و 231 تُن  اموال تجارتی را انتقال داده که مشمول مواد غذایی، نفتی، ساختمانی و برخی دیگر از مواد مورد نیاز شهروندان است.

در این مدت بیش از 20 هزار تُن گندم، نزدیک به 42 هزار و 5 صد تن آرد، یک هزار و 3 صدو 76 تُن روغن وارد شده است.

هم‌چنان، متباقی این مواد مشمول بیش از 25 هزار تن مواد نفتی، بیش از 7 هزار و 5 صد تُن مواد ساختمانی و بیش از 5 هزار و 2 صد تُن سایر مواد مورد نیاز شهروندان است.

اداره خط آهن افغانستان تلاش کرده است که در زمان وضع محدودیت گشت‌وگذار ناشی از ویروس کرونا، به‌صورت منظم و بی‌وقفه انتقالات اموال تجارتی را از طریق خطوط آهن کشور انجام دهد.

آخرین خبرها و گزارش‌ها

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۳/۱۳ - ۹:۹
Background image

ادامه تلاش‌ها برای احداث خطوط آهن مزارشریف-میمنه و کریدور اتصال آسیای مرکزی به آسیای جنوبی

موضوع چگونگی تطبیق پروژه‌های احداث خط آهن مزار شریف- میمنه و کریدور خط آهن اتصال آسیای مرکزی به آسیای جنوبی، در نشستی با حضور مقام‌ها و مسوولان شماری از وزارت‌‌ها، به بحث و بررسی گرفته. . .

دوشنبه ۱۳۹۹/۳/۱۲ - ۱۱:۴۰
Background image

ادامه انتقالات از طریق خطوط آهن؛ واردات بیش از یک‌صد هزار تُن اموال تجارتی در 10 روز اخیر

انتقالات از طریق خطوط آهن، همه‌روزه و بدون وقفه جریان دارد و در 10 روز اخیر، یک‌هزار و 8 صدو 94 واگون حامل اموال تجارتی، وارد کشور شده است.

این تعداد واگون‌ها، حدود 1 صد و 10 هزار تُن. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۳/۸ - ۹:۵۳
Background image

جریان کار تکمیلی قطعه سوم خط آهن خواف-هرات

روند کار تکمیلی پروژه قطعه سوم خط آهن خواف-هرات در بخش‌های بالاست‌ریزی (جغل‌اندازی)، غربال‌کردن، ولدینگ‌کاری ریل و ساخت تعمیر ایستگاه، جریان دارد.

چنانچه، روند انتقال "بالاست" توسط. . .

BACK TO NEWS