انتقال بیش از ۲۹۰ هزار تُن کالای تجارتی و مواد غذایی در ماه سنبله

Sayed Zaher Mo…
سه‌شنبه ۱۳۹۹/۷/۱ - ۹:۱۱
انتقالات

در جریان ماه سنبله (۱۳۹۹)، ۴ هزار و ۵۷۹ واگون حامل اموال تجارتی، از طریق خطوط آهن حیرتان- مزارشریف، آقینه و تورغندی وارد کشور شده است.

در این شمار واگون‌ها، بیش از ۲۹۰ هزار تُن اموال مشمول؛ مواد غذایی، نفتی، ساختمانی، ماشین‌آلات و سایر انواع کالاهای تجارتی انتقال پیدا کرده است.

اداره مستقل خط آهن افغانستان همواره تلاش کرده است که با اخذ تدابیر لازم، حمل‌ونقل از طریق خطوط آهن به‌صورت منظم صورت گیرد، تا از یک سو به انتظارات تاجران پاسخ گفته باشد و از سوی دیگر از کمبود مواد اولیه در بازارهای کشور جلوگیری شود.

افغانستان در حال حاضر از طریق خطوط آهن حیرتان-مزارشریف، تورغندی و آقینه به شبکه خط آهن کشورهای ترکمنستان، اوزبیکستان، قزاقستان، چین، آذربایجان و روسیه وصل است و از کشورهای نام‌برده، اموال تجارتی وارد می‌کند.

آخرین خبرها و گزارش‌ها

دوشنبه ۱۳۹۹/۷/۲۸ - ۹:۴۲
Background image

معرفی انجنیر میرویس غفوری به‌حیث معاون عملیاتی اداره مستقل خط آهن افغانستان

بر اساس پیشنهاد رهبری اداره مستقل خط آهن افغانستان و حکم مقام عالی ریاست جمهوری، دیپلوم انجنیر میرویس غفوری، به‌حیث معاون عملیاتی اداره مستقل خط آهن افغانستان تعیین و به کارمندان این. . .

شنبه ۱۳۹۹/۷/۲۶ - ۱۵:۲۰
Background image

بازدید و بررسی از پروژه خط آهن آقینه-اندخوی

محمدیما شمس، رییس عمومی اداره مستقل خط آهن افغانستان در سفری به ولایات فاریاب از جریان کار پروژه‌ خط آهن آقینه-اندخوی بازدید کرده؛ جوانب تخنیکی، مسایل امنیتی، مشکلات استملاک و روند کار. . .

دوشنبه ۱۳۹۹/۷/۲۱ - ۹:۲
Background image

آمادگی‌‌ها برای بهره‌برداری خط آهن خواف-هرات و سرمایه‌گذاری در پروژه‌های خط آهن افغانستان

انجنیر عبدالباری صدیقی، معاون تخنیکی اداره مستقل خط آهن افغانستان با هیئت وزارت راه و شهرسازی جمهوری اسلامی ایران در دفتر کارش دیدار و راجع به موضوعات خط آهن میان دو کشور گفت‌وگو کرد.

. . .

BACK TO NEWS