تایید طرح "ایجاد شرکت ساختمانی و تهیه مواد ساختمانی (RC- RMPC)  اداره خط آهن" در جلسه شورای عالی اقتصادی

Sayed Zaher Mo…
شنبه ۱۳۹۹/۳/۳ - ۱۸:۴۲
اداره خط آهن

جلسۀ شورای عالی اقتصادی به ریاست محمد اشرف غنی، رئیس جمهور به تاریخ اول جوزا (۱۳۹۹) از طریق ویدیو کنفرانس در قصر دلگشای ارگ برگزار شد.

در این جلسه که محمد یما شمس، سرپرست وزارت ترانسپورت و رییس اداره خط آهن، عبدالباری صدیقی معاون تخنیکی اداره خط آهن نیز حضور داشتند، طرح ایجاد شرکت ساختمانی و تهیه مواد ساختمانی (RC- RMPC)  اداره خط آهن را که شامل ساخت اجزای ساختمانی پیش‌ساخت اجزای کانکریتی پل‌ها، پلچک‌ها، جویچه‌ها و دیوار‌های استنادی می‌باشد، از سوی آقای شمس به جلسه ارايه شد.

وی، افزود که کمپنی که علاقمند سرمایه‌گذاری در این شرکت است، داری تجربه کافی در بخش‌های ساختمانی در کشور‌های ترکیه، سوریه و عراق می‌باشد.

جلسه شورای عالی اقتصادی پس از بحث های همه‌جانبه، طرح متذکره را در پرنسیب مورد تائید قرار داد.

رئیس جمهور ضمن ابراز امتنان از وزارت ترانسپورت، به وزارت‌های مالیه، صنعت و تجارت، شرکت انکشاف ملی، مشاوریت ارشد مقام عالی در امور حقوقی، اداره تدارکات ملی، واحد تسهیل سرمایه گذاری اداره امور ریاست جمهوری و واحد انسجام شرکت‌های دولتی و مختلط، وظیفه سپرد، تا ابعاد مختلف مالی، حقوقی و اقتصادی  ایجاد شرکت و پیشنهادات وزارت ترانسپورت را بررسی نمایند و مسؤلیت‌های جانبین قرارداد را مشخص سازند.

 وی افزود: در صورت علاقمندی سکتور خصوصی برای سرمایه‌گذاری در قسمت تهیۀ مواد ساختمانی خط آهن، طرح‌های مشخص خویش را ارائه نمایند.

آخرین خبرها و گزارش‌ها

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۳/۱۳ - ۹:۹
Background image

ادامه تلاش‌ها برای احداث خطوط آهن مزارشریف-میمنه و کریدور اتصال آسیای مرکزی به آسیای جنوبی

موضوع چگونگی تطبیق پروژه‌های احداث خط آهن مزار شریف- میمنه و کریدور خط آهن اتصال آسیای مرکزی به آسیای جنوبی، در نشستی با حضور مقام‌ها و مسوولان شماری از وزارت‌‌ها، به بحث و بررسی گرفته. . .

دوشنبه ۱۳۹۹/۳/۱۲ - ۱۱:۴۰
Background image

ادامه انتقالات از طریق خطوط آهن؛ واردات بیش از یک‌صد هزار تُن اموال تجارتی در 10 روز اخیر

انتقالات از طریق خطوط آهن، همه‌روزه و بدون وقفه جریان دارد و در 10 روز اخیر، یک‌هزار و 8 صدو 94 واگون حامل اموال تجارتی، وارد کشور شده است.

این تعداد واگون‌ها، حدود 1 صد و 10 هزار تُن. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۳/۸ - ۹:۵۳
Background image

جریان کار تکمیلی قطعه سوم خط آهن خواف-هرات

روند کار تکمیلی پروژه قطعه سوم خط آهن خواف-هرات در بخش‌های بالاست‌ریزی (جغل‌اندازی)، غربال‌کردن، ولدینگ‌کاری ریل و ساخت تعمیر ایستگاه، جریان دارد.

چنانچه، روند انتقال "بالاست" توسط. . .

BACK TO NEWS