حفظ و مراقبت از خط آهن تورغندی

Sayed Zaher Mo…
شنبه ۱۳۹۹/۴/۷ - ۱۱:۵۲
اداره خط آهن

تیم‌های کاری و تخنیکی اداره خط آهن افغانستان به‌صورت دوامدار از تأسیسات خطوط آهن، از جمله خط آهن تورغندی حفظ و مراقبت می‌کنند.

چانچه همه‌روزه امور؛ پاک‌سازی مسیر و ایستگاه‌ خط آهن مذکور از وجود علف‌های هرز، و خاک و ریگ ناشی از سرازیر شدن سیلاب‌ها؛ کندن‌کاری، غربال و جابه‌جایی بالاست‌ (جغل) مورد نیاز؛ استحکام بولت‌های ادوات و فیش پلت‌های خط؛ انجام می‌شود.

افغانستان از طریق خط آهن توغندی به شبکۀ خطوط آهن کشورهای ترکمنستان، قزاقستان، اوزبیکستان و روسیه وصل است و از این مسیر سالانه هزارها تُن اموال تجارتی حمل‌ونقل می‌شود.

اداره خط آهن افغانستان تلاش کرده است که در کنار طرح و اجرای پروژه‌ها، از تأسیسات موجود خطوط آهن، به‌گونۀ درست حفظ و مراقبت کند.

آخرین خبرها و گزارش‌ها

چهارشنبه ۱۳۹۹/۴/۱۸ - ۹:۵۰
Background image

نصب دستگاه‌های ضد عفونی در بندرهای آقینه و تورغندی

کار اعمار و نصب دو دستگاه ضد عفونی در ایستگاه‌های خطوط آهن آقینه و تورغندی جریان دارد و به‌زودی تکمیل و به بهره‌برداری سپرده خواهد شد.

تجهیزات و امکانات مورد نیاز این دستگاه‌ها از سوی. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۴/۱۸ - ۹:۲۹
Background image

انتقالات از طریق خطوط آهن؛ افزایش ۳۰ درصدی انتقالات در ۶ ماه اول امسال مالی در مقایسه به زمان مشابه سال گذشته

مقایسه آمار انتقالات از طریق خطوط آهن، در شش ماه اول سال مالی جاری، نسبت به شش ماه اول سال مالی گذشته، نشان می‌دهد که میزان انتقالات در این مدت حدود ۳۰ درصد افزایش داشته است.

در شش ماه. . .

دوشنبه ۱۳۹۹/۴/۱۶ - ۱۰:۲
Background image

انتقالات از طریق خطو آهن؛ واردات حدود ۱۰۰ هزار تُن اموال تجارتی در هفتهٔ گذشته

در هفتۀ گذشته، ۹۷ هزار و ۶۷۸ تُن اموال تجارتی و مواد غذایی، از طریق خطوط آهن حیرتان-مزارشریف، آقینه و تورغندی وار کشور شده است.

این مقدار اموال که در ۱ هزار و ۲۹۴ واگون انتقال داده شده. . .

BACK TO NEWS