شروع مجدد درس‌های محصلین خط آهن افغانستان در اوزبیکستان

Sayed Zaher Mo…
چهارشنبه ۱۳۹۹/۹/۵ - ۱۳:۴۵
دروس محصلین

محصلین خط آهن افغانستان در کشور اوزبیکستان که درس‌های‌شان به علت شیوع ویروس کرونا برای مدتی تعطیل شده بود، دو باره به‌صنف‌های خویش بازگشته و روند آموزش را از سر گرفتند.

در حال حاضر 25 تن از محصلین افغانستان، با هزینۀ اداره مستقل خط آهن و همکاری دولت اوزبیکستان، در این کشور در رشتۀ انجنیری خط آهن در مقطع لیسانس، مصروف تحصیل استند.

این محصلین در سال سوم تحصیلی قرار دارند و قرار است پس از فراغت در بخش‌های اداره مستقل خط آهن مصروف خدمت شوند.

گفتنی است که پیش از این صدها تن از محصلین و کارمندان ادارۀ مستقل خط آهن، از طریق این اداره برای آموزش‌ کوتاه مدت، میان مدت و دراز مدت به کشورهای چین، اوزبیکستان، ترکمنستان، تاجیکستان، پاکستان و ایران اعزام شده‌اند.

اداره مستقل خط آهن افغانستان تلاش کرده است که در کنار احداث تأسیسات و بهره‌برداری خط آهن، در راستای بلند بردن ظرفیت انسانی این اداره نیز اقدامات مؤثری را انجام دهد.

آخرین خبرها و گزارش‌ها

پنجشنبه ۱۴۰۰/۲/۱۶ - ۸:۵۳
Background image

نشست مشورتی برای نهایی‌سازی قرارداد بهرهبرداری خط آهن خواف-هرات

کار روی نهایی‌سازی قرارداد بهره‌برداری از قطعه سوم خط آهن خواف-هرات جریان دارد و قرار است پس از امضای آن توسط مقامات جمهوری اسلامی افغانستان و جمهوری اسلامی ایران، روند انتقال اموال. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۲/۷ - ۲۲:۵۷
Background image

گفت‌وگوی رهبری خط آهن افغانستان و ترکمنستان در پیوند به افزایش انتقالات، ارتقای ظرفیت، بهره‌برداری و تطبیق پروژه‌های خط آهن میان دو کشور

محمدیما شمس، رییس عمومی اداره خط آهن افغانستان با آقای اتامرادوف، رییس عمومی خط آهن کشور ترکمنستان، در رابطه به موضوعات بهره‌برداری و تطبیق پروژه‌های‌ خط آهن، افزایش حجم انتقالات و. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۲/۷ - ۱۶:۶
Background image

آموزش‌های تجربی و عملی محصلین خط آهن افغانستان در اوزبیکستان

محصلین خط آهن افغانستان در کشور اوزبیکستان در کنار آموزش‌های نظری و تخصصی انجنیری خط آهن، جهت آمادگی و پیشبرد امور کاری این اداره، دوره‌های تجربی و عملی را نیز فرا می‌گیرند.

آنان. . .

BACK TO NEWS