شورای عالی اتصال منطقوی روی موضوعات خط آهن بحث کرد

Sayed Zaher Mo…
دوشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۲۶ - ۹:۴۴
جلسه شورای اتصال منطقوی

نخستین نشست شورای عالی اتصال منطقوی سال مالی ۱۳۹۹، به روز شنبه (24حوت) تحت ریاست همایون قیومی، سرپرست وزارت مالیه و مشاور ریاست جمهوری در امور زیربناء و با حضور محمد یماش شمس رییس اداره خط آهن افغانستان و سرپرست وزارت ترانسپورت، عبدالباری صدیقی معاون تخنیکی اداره خط آهن و تیم تخنیکی این اداره، برگزار شد.

در این نشست، در رابطه به «تثبیت گیچ واحد برای شبکه خط آهن افغانستان» و کریدور خط آهن «اتصال آسیای مرکزی و فدارتیف روسیه به آسیای جنوبی از طریق افغانستان» به‌صورت همه‌جانبه بحث صورت گرفت.

شورای عالی اتصال منطقوی در روشنایی معلومات تخنیکی ارایه شده، در پیوند به تعیین «گیچ» تصمیم لازم را گرفته و اتصال مسیر خط آهن مزارشریف-هرات-لشکرگاه-بهرامچه به بندر گوادور را، تأیید و تصویب کرد.

در این نشست، وزارت صنعت و تجارت موظف شد تا تمام معلومات لازم را در مورد مارکیت‌های تجارتی، در اختیار وزارت ترانسپورت قرار دهد و نیز قرار شد که وزارت ترانسپورت و معینیت گمرکات وزارت مالیه به‌گونۀ مشترک روی حل چالش‌های ترانزیتی کار کنند.

آخرین خبرها و گزارش‌ها

چهارشنبه ۱۳۹۹/۱/۶ - ۱۲:۲۱
Background image

واردات نزدیک به 70 هزار تن اموال تجارتی و مواد غذایی در هفته اخیر از طریق خطوط آهن کشور

در جریان یک هفتۀ اخیر بیش از هزار واگون اموال که بیشترین آن مواد غذایی می‌باشد، از طریق خطوط آهن، وارد کشور شده است.

از چهارشنبۀ (28 حوت 1398) تا سه‌شنبه هفته جاری، بیش از 2 هزار و یک. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۱/۶ - ۱۲:۱۰
Background image

رئیس جمهور غنی: در بندرهای آقینه و تورغندی سرمایه‌گذاری بیشتر می‌شود

محمد اشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان با قربان‌قلی بردی محمدوف، رئیس جمهور ترکمنستان، روی موضوعات مختلف از جمله سرمایه‌گذاری در بخش خط آهن و به‌ویژه بنادر خطوط آهن افغانستان، بحث کرده است. . .

دوشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۲۶ - ۹:۴۴
Background image

شورای عالی اتصال منطقوی روی موضوعات خط آهن بحث کرد

نخستین نشست شورای عالی اتصال منطقوی سال مالی ۱۳۹۹، به روز شنبه (24حوت) تحت ریاست همایون قیومی، سرپرست وزارت مالیه و مشاور ریاست جمهوری در امور زیربناء و با حضور محمد یماش شمس رییس اداره. . .

BACK TO NEWS