صدویکمین سالگرد استرداد استقلال کشور مبارک!

Sayed Zaher Mo…
پیام تبریکی استقلال

هیأت رهبری اداره مستقل خط آهن افغانستان، صدویکمین سالگرد استرداد استقلال کشور را به رهبری دولت جمهوری اسلامی افغانستان و پیشگاه ملت سرافراز و آزادۀ کشور تبریک گفته و به روح مبارزان راه آزادی و استقلال، به‌ویژه نیروهای شجاع و قهرمان امنیتی کشور، که جان‌های خویش را در این راه فدا کردند، اتحاف دعا می نماید.

استقلال و آزادی، این بزرگ‌ترین موهبت‌ الهی در نتیجۀ ایثار، شجاعت، اتحاد، همدلی و اعطای قربانی‌ها، تحت قیادت شاه پر افتخار افغانستان، غازی امان‌الله خان برای کشور عزیزما میسر گردیده است.

جای بسی افتخار است که شاه ترقی‌خواه افغانستان در دوران زعامت خویش، انکشاف اولین خط آهن را در کشور بنا نهاد و برای نخستین‌بار، در اوایل دهه 1920 میلادی خط آهن دهمزنگ-دارالامان را اعمار کرد و صدای قطار در شهرکابل طنین‌انداز شد.

خوشبختانه، در دو دهۀ گذشته احداث خط آهن در اولویت کاری دولت قرار داشته و اینک افغانستان به شبکۀ خط آهن کشورهای آسیای مرکزی، چین و روسیه وصل شده و از این طریق انکشاف تجارت، ترانزیت و توسعه اقتصادی فراهم گردیده است.

اداره مستقل خط آهن افغانستان با عزم راسخ مصمم است، پلان‌های استراتژیک حکومت که کشور را به چهار راه ترانزیت منطقه مبدل می‌سازد، عملی کرده و نقش مهم و مؤثر در رشد و شگوفایی کشور عزیزما داشته باشد.

با احترام

هیأت رهبری اداره مستقل خط آهن افغانستان

آخرین اطلاعیه‌ها

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۵/۲۸ - ۱۰:۴۵
Background image

صدویکمین سالگرد استرداد استقلال کشور مبارک!

هیأت رهبری اداره مستقل خط آهن افغانستان، صدویکمین سالگرد استرداد استقلال کشور را به رهبری دولت جمهوری اسلامی افغانستان و پیشگاه ملت سرافراز و آزادۀ کشور تبریک گفته و به روح مبارزان راه . . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۵/۹ - ۹:۴۵
Background image

پیام تبریکی به‌مناسبت حلول عید سعید قربان!

هیأت رهبری اداره خط آهن افغانستان، فرا رسیدن ایام عرفه و عید سعید قربان را به رهبری دولت، ملت شریف و متدین افغانستان، تاجران ملی و کارمندان اداره خط آهن کشور، تبریک و تهنیت عرض می‌نماید . . .

دوشنبه ۱۳۹۹/۵/۶ - ۱۰:۱۸
Background image

پیام مبارکی اداره خط آهن افغانستان به مناسبت روز ملی بیرق!

هیأت رهبری اداره خط آهن افغانستان، هفتم اسد، روز ملی بیرق کشور را به تمام ملت سرافراز و به‌ویژه نیروهای دلیر امنیتی و دفاعی کشور که با خون‌شان آن را در اهتزاز داشته‌اند، تبریک می‌گوید.

. . .

Back to announcements