معرفی رییس پالیسی و پلان اداره خط آهن افغانستان

Sayed Zaher Mo…
دوشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۴ - ۱۵:۵
ARA

رییس عمومی اداره خط آهن افغانستان در مراسم معرفی رییس پالیسی و پلان این اداره به کارمندان اداره خط آهن، طرح پلان‌های جامع، قابل اجرا و موثر را، در سکتور خط آهن کشور مهم و از اولویت‌های این اداره عنوان کرد.

محمدیما شمس افزود با توجه به دیدگاه رهبری دولت مبنی بر تبدیل شدن افغانستان به نقطه اتصال منطقه‌یی، همکاری‌های اقتصادی و هم‌چنان جایگاه خط آهن در آن، نیاز است که پلان‌گذاری در سکتور خط آهن کشور از نظر زمانی، امکانات، مصارف و دیدگاه استراتژیک، دقیق و همه‌جانبه صورت گیرد.

معرفی پلان و پالیسی


در این مجلس که انجنیر میرویس غفوری معاون عملیاتی اداره نیز حضور داشت، رییس عمومی اداره خط آهن جلب سرمایه و مشارکت سکتور خصوصی در احداث و بهره‌برداری خطوط آهن را، از اولویت‌های کاری این اداره عنوان کرده و افزود که روی میکانیزم چگونگی مشارکت و همکاری با سکتور خصوصی کار بیشتر صورت می‌گیرد.

گفتنی است که انجنیر الیاس‌الدین جلال که از طریق رقابت آزاد به‌حیث رییس پالیسی و پلان اداره خط آهن افغانستان کامیاب شده است، در بخش پلان‌گذاری ترانسپورتیشن از کشورجاپان ماستری دارد و نزدیک به ده سال است که در ادارت ملی و بین‌المللی به‌حیث مشاور، متخصص و آموزگار ترانسپورت، کار کرده است.

آخرین خبرها و گزارش‌ها

پنجشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۷ - ۱۰:۲۴
Background image

کار ساختمانی فاز اول قطعه چهارم خط آهن خواف – هرات جریان دارد

روند ساخت فاز اول قطعه چهارم خط آهن خواف هرات ادامه دارد و تاکنون قسمتی از کارهای بدنه‌سازی، بالاست‌ریزی (جغل‌ریزی)، سیخ‌بندی و کانکریت‌ریزی پلچک‌های این پروژه، انجام شده است.

پروژه. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۷ - ۹:۰
Background image

نشست سه‌جانبه برای عملی‌سازی نقشه‌راه خط آهن مزارشریف-کابل-پشاور

مقام‌های سکتور‌های خط آهن افغانستان، اوزبیکستان و پاکستان، به روز چهارشنبه (6 حوت 1399) از طریق ویدیو کنفرانس در پیوند به اجرایی کردن نقشه‌راه خط آهن مزارشریف- کابل- پشاور بحث و تبادل. . .

دوشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۴ - ۱۵:۵
Background image

معرفی رییس پالیسی و پلان اداره خط آهن افغانستان

رییس عمومی اداره خط آهن افغانستان در مراسم معرفی رییس پالیسی و پلان این اداره به کارمندان اداره خط آهن، طرح پلان‌های جامع، قابل اجرا و موثر را، در سکتور خط آهن کشور مهم و از اولویت‌های. . .

BACK TO NEWS