نخستین محموله اموال تجارتی از طریق دهلیز جدید اقتصادی به حیرتان رسید

Sayed Zaher Mo…
پنجشنبه ۱۴۰۱/۶/۳۱ - ۱۸:۱۷
اولین محموله

امروز پنجشنبه ۳۱ سنبله نخستین محموله اموال تجارتی از طریق دهلیز جدید اقتصادی که میان کشورهای افغانستان، ازبکستان، قرغزستان و چین به میان آمده است، توسط خط آهن افغانستان به بندر حیرتان رسید.

به همین مناسبت ریاست خط آهن بلخ مراسمی ویژه که در آن مولوی خان محمد مذهبی؛ معاون اداری و مالی اداره خط آهن افغانستان و هیئت همراه‌شان، مولوی قدرت‌الله ابوحمزه؛ والی بلخ، سرپرست ریاست خط آهن بلخ، نماینده‌گان چین و ازبکستان و اراکین حکومتی بلخ حضور داشت، ترتیب داده بود.

اولین محموله


در این مراسم والی بلخ به مهمانان خوش آمدید گفته و این دهلیز اقتصادی را در امر پیشرفت اقتصادی کشورها با ارزش عنوان کرد. در دوام مراسم معاون اداری و مالی اداره خط آهن نیز سخنرانی کرد. آقای مذهبی گفت: ما تلاش می‌کنیم تا سهولت‌های بیشتری را به بازرگانان فراهم کنیم، تا بازرگانان بتواند به آسانی اموال را وارد و صادر کند، که این امر در پیشرفت اقتصادی کشور نقش بازی می‌کند.

اولین محموله


در دوام جلسه نماینده‌گان ازبکستان و چین و اراکین حکومتی محلی بلخ نیز سخنرانی کرد. جلسه با خوانش دعاء به پایان رسید.

اداره خط آهن افغانستان

آمریت نشرآت

۳۱/۰۶/۱۴۰۱ هـ.ش.

آخرین خبرها و گزارش‌ها

پنجشنبه ۱۴۰۱/۷/۷ - ۹:۳
Background image

معرفی قوماندان جدید برای محافظت پروژه حیرتان - مزارشریف

ملا عبدالغفور منیب، به حیث قوماندان جدید کندک محافظتی خط آهن حیرتان- مزارشریف و تأسیسات آن، از سوی تصدی محافظت عامه تعیین و امروز طی مراسمی معرفی شد. در این مراسم آمر امنیت قوماندانی. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۷/۵ - ۱۸:۴
Background image

رئیس عمومی اداره خط آهن افغانستان با سفیر ترکمنستان دیدار کرد

امروز سه شنبه ۵ میزان ملا بخت‌الرحمن شرافت رئیس عمومی اداره خط آهن افغانستان در دفتر کاری خویش با آقای خواجه عوضوف سفیر کشور ترکمنستان برای کابل دیدار کرد.

در این نشست که انجینر. . .

دوشنبه ۱۴۰۱/۷/۴ - ۱۷:۵۴
Background image

سرپرست اداره خط آهن با مسؤل بخش لوژیستیک سازمان جهانی غذا دیدار کرد

امروز دوشنبه ۴ میزان ملا بخت‌الرحمن شرافت سرپرست اداره خط آهن افغانستان با آقای درگوسلا، مسؤل بخش لوژیستیک سازمان جهانی غذا برای افغانستان که آقای شخرت میرزو؛ مسؤل لوژیستیک سازمان جهانی. . .

BACK TO NEWS