نشست هماهنگی جهت تأمین امنیت بهتر تأسیسات خط آهن

Sayed Zaher Mo…
سه‌شنبه ۱۳۹۹/۶/۲۵ - ۸:۳۱
security

محترم میرویس میرزکوال، معاون مالی و اداری اداره مستقل خط آهن افغانستان در نشستی با جنرال خوشحال سعادت، رییس عمومی تصدی محافظت عامه، روی ایجاد هماهنگی، همکاری و تأمین امنیت بهتر تأسیسات خطوط آهن کشور بحث و تبادل نظر نمود.

این نشست که در دفتر کار رییس عمومی تصدی محافظت عامه برگزار شد، معاون مالی و اداری اداره مستقل خط آهن افغانستان چالش‌ها و مشکلات امنیتی در مسیر و ایستگاه‌های خطوط آهن حیرتان-مزارشریف، آقینه، تورغندی، خواف-هرات و پروژه آقینه-اندخوی، را مطرح نموده و خواستار حل آن گردید.

جنرال خوشحال سعادت، حفاظت از پروژه‌ها و تأسیسات خطوط آهن را بسیار مهم خوانده و متعهد شد که در هماهنگی با اداره مستقل خط آهن، تدابیر امنیتی لازم را به‌شمول توظیف تیم‌های سیار امنیتی و افراز بیزهای نظامی در تمامی پروژه‌ها و خطوط آهن ذکر شده، روی دست ‌گیرد.

هم‌چنان در این جلسه موضوع مقروضیت شماری از شرکت‌ها و ادارات، از اداره مستقل خط آهن افغانستان مورد بحث قرار گرفته و قرار شد که این مورد پس از بررسی به‌زودترین فرصت تصفیه حساب شود.

در ادامه، آقای میرزکوال با اشاره به پروژه قطعه سوم خواف-هرات که قرار است تا چند ماه دیگر افتتاح و به‌بهبره برداری سپرده ‌شود، بر تأمین امنیت آن تأکید کرده و هم‌چنان قرار شد که تصدی محافظت عامه نیروهای بیشتری را در مسیر پروژه خط آهن آقینه-اندخوی توظیف نماید.

رییس عمومی تصدی محافظت عامه وعده سپرد که به مشکلات و پیشنهادات اداره مستقل خط آهن افغانستان در راستای تأمین امنیت پروژه‌ها، روند بهره‌بردای و انتقالات و تأسیسات خط آهن، اقدامات فوری را انجام دهد.

آخرین خبرها و گزارش‌ها

چهارشنبه ۱۳۹۹/۷/۲ - ۱۰:۵۷
Background image

گفت‌وگوی مقامات خط آهن افغانستان و ترکمنستان

محمدیما شمس، رییس عمومی اداره مستقل خط آهن افغانستان و سرپرست وزارت فوایدعامه با آقای آزاد آتامرادوف، رییس اداره خط آهن دولت ترکمنستان از طریق ویدیو کنفراس پیرامون موضوعات مختلف، از. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۷/۱ - ۹:۱۱
Background image

انتقال بیش از ۲۹۰ هزار تُن کالای تجارتی و مواد غذایی در ماه سنبله

در جریان ماه سنبله (۱۳۹۹)، ۴ هزار و ۵۷۹ واگون حامل اموال تجارتی، از طریق خطوط آهن حیرتان- مزارشریف، آقینه و تورغندی وارد کشور شده است.

در این شمار واگون‌ها، بیش از ۲۹۰ هزار تُن اموال. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۶/۲۷ - ۱۲:۴۰
Background image

امضای تفاهم‌نامه ساخت بیزها و استحکامات امنیتی در مسیر خط آهن خواف – هرات

تفاهم‌نامه اعمار بیزها و استحکامات امنیتی در مسیر خط آهن خواف هرات، میان محمدیما شمس، رییس عمومی اداره مستقل خط آهن افغانستان و سرپرست وزارت فواید عامه و جنرال خوشحال سعادت، رییس. . .

BACK TO NEWS