همزمان با افتتاح قطعه سوم خط آهن خواف-هرات کار عملی ساختمان قطعه چهارم آن شروع می‌شود

Sayed Zaher Mo…
شنبه ۱۳۹۹/۸/۱۷ - ۸:۵۷
ARA

انجنیر عبدالبار صدیقی معاون تخنیکی اداره مستقل خط آهن، سید عبدالوحید زاهد قتالی والی ولایت هرات و شماری از مسوولان ادارات مربوط، امروز ( ۱۶ عقرب۱۳۹۹) از مسیر و تأسیسات خط آهن خواف-هرات بازدید نمودند و آخرین آمادگی‌ها برای بهره‌برداری از این پروژه را بررسی کردند.

معاون تخنیکی اداره مستقل خط آهن در نشستی که با حضور مقامات ولایت هرات، مسوولان امنیتی، ولسوالان زنده جان و غوریان، روسای ادارات مختلف، محاسن سفیدان و متنفذین محل برگزار شده بود، گفت که همزمان با افتتاح قطعه سوم خط آهن خواف - هرات، کار عملی ساخت فاز اول قطعه چهارم آن نیز آغاز می‌شود.

وی ضمن ابراز قدردانی از همکاری و حمایت باشندگان ولسوالی غوریان در اعمار پروژه، روی اهمیت اقتصادی و ترانزیتی پروژه یاد شده صحبت کرده و افزود که با تکمیل خط آهن خواف-هرات و اتصال آن به خط آهن مزارشریف، ولایت هرات تبدیل به چهار راه خط آهن کشور و منطقه خواهد شد.

مقام‌های ولایت هرات نیز اهمیت اقتصادی این پروژه زیربنایی را غیر قابل انکار خواندند و از جدیت ادارات محلی به‌خاطر تکمیل کارها و انجام مسوولیت‌های شان در میعاد باقی مانده، به‌خاطر افتتاح و بهره‌برداری پروژه اطمینان دادند.

Herat Station


قرار است در آیندهٔ نزدیک قطعه سوم خط آهن خواف-هرات به طول ۶۲ کیلومتر افتتاح شود و همزمان کار عملی اعمار فاز اول قطعه چهارم این پروژه به‌طول ۴۳ کیلومتر از روزنک تا رباط‌پریان هرات با هزینه ۵۸.۵ میلیون دالر امریکایی از بودجه انکشافی اداره مستقل خط آهن افغانستان آغاز شود.

گفتنی است که دیزاین فاز دوم قطعه چهارم پروژه یاد شده، از رباط پریان تا میدان هوایی هرات تکمیل گردیده و پروسه تدارکاتی ساختمان آن در سال روان آغاز می‌شود که ساخت این پروژه ۶۵ میلیون دالر امریکایی هزینه بر می‌دارد.

این پروژه بزرگ خط آهن که افغانستان را به بندرهای آبی و شبکه خط آهن ایران، ترکیه و اروپا وصل می‌کند، قرار است در کنار امور ترانزیتی و باربری، در زمینه مسافربری نیز استفاده شود.

 

آخرین خبرها و گزارش‌ها

چهارشنبه ۱۳۹۹/۹/۵ - ۱۳:۴۵
Background image

شروع مجدد درس‌های محصلین خط آهن افغانستان در اوزبیکستان

محصلین خط آهن افغانستان در کشور اوزبیکستان که درس‌های‌شان به علت شیوع ویروس کرونا برای مدتی تعطیل شده بود، دو باره به‌صنف‌های خویش بازگشته و روند آموزش را از سر گرفتند.

در حال حاضر 25. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۸/۲۲ - ۱۳:۱۹
Background image

انجمن شهرسازی و مهندسی افغانستان: فعالیت‌ها و دستاوردهای اداره مستقل خط آهن قابل تقدیر است

دیپلوم انجنیر میرویس غفوری، معاون عملیاتی اداره مستقل خط آهن با هیات رهبری و اعضای انجمن شهرسازی و مهندسی افغانستان در دفتر کارش دیدار کرده و راجع به فعالیت‌ها، برنامه‌ها و دستاوردهای. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۸/۲۲ - ۱۲:۷
Background image

ثبت اطلاعات کارمندان اداره مستقل خط آهن در سیستم (HRMIS)

روند ثبت و ذخیره‌‌سازی سوانح کارمندان اداره مستقل خط آهن افغانستان، در سیستم اطلاعات مدیریت منابع انسانی(HRMIS) کمیسیون مستقل اصلاحات اداری و خدمات ملکی، به روز چهارشنبه (21 عقرب1399). . .

BACK TO NEWS