واردات بیش از 3 صد هزار تُن اموال تجارتی و مواد غذایی در یک ماه اخیر

Sayed Zaher Mo…
چهارشنبه ۱۳۹۹/۲/۳۱ - ۱۶:۴۰
اداره خط آهن

روند انتقالات از طریق خطوط آهن کشور ادامه دارد و در یک ماه اخیر(ثور 1399) بیش از 7 هزار واگون حامل مواد تجارتی و مواد غذایی در ایستگاه‌های خطوط آهن حیرتان-مزارشریف، تورغندی و آقینه تخلیه و بارگیری شده‌اند.

 این تعداد واگون‌ها، نزدیک به 3 صدو 94 هزار تُن اموال را انتقال داده‌اند که بیش از 1 صدو 82  هزار تُن آن، مواد غذایی مشمول؛ آرد، گندم و روغن می‌باشد.

انتقالات مواد تجارتی


متباقی مواد و ارد شده، مشمول 1 صدو 81 هزار تُن مواد نفتی و نزدیک به 30  هزار تُن مواد ساختمانی و سایر اموال مورد نیاز شهروندان است.

هرچند بحران ناشی از ویروس کرونا، بخش‌هایی از فعالیت ترانسپورت زمینی و هوایی کشور را متأثر کرده، اما انتقالات از طریق خطوط آهن تاکنون به‌گونه عادی و به‌شمول روزهای تعطیل، ادامه داشته است.

اداره خط آهن افغانستان همواره تلاش کرده است که با استفاده از امکانات موجوده‌، در راستای انتقالات و تأمین مواد اولیۀ شهروندان، فعالیت‌های منظم و مؤثری را انجام دهد.

آخرین خبرها و گزارش‌ها

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۳/۱۳ - ۹:۹
Background image

ادامه تلاش‌ها برای احداث خطوط آهن مزارشریف-میمنه و کریدور اتصال آسیای مرکزی به آسیای جنوبی

موضوع چگونگی تطبیق پروژه‌های احداث خط آهن مزار شریف- میمنه و کریدور خط آهن اتصال آسیای مرکزی به آسیای جنوبی، در نشستی با حضور مقام‌ها و مسوولان شماری از وزارت‌‌ها، به بحث و بررسی گرفته. . .

دوشنبه ۱۳۹۹/۳/۱۲ - ۱۱:۴۰
Background image

ادامه انتقالات از طریق خطوط آهن؛ واردات بیش از یک‌صد هزار تُن اموال تجارتی در 10 روز اخیر

انتقالات از طریق خطوط آهن، همه‌روزه و بدون وقفه جریان دارد و در 10 روز اخیر، یک‌هزار و 8 صدو 94 واگون حامل اموال تجارتی، وارد کشور شده است.

این تعداد واگون‌ها، حدود 1 صد و 10 هزار تُن. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۳/۸ - ۹:۵۳
Background image

جریان کار تکمیلی قطعه سوم خط آهن خواف-هرات

روند کار تکمیلی پروژه قطعه سوم خط آهن خواف-هرات در بخش‌های بالاست‌ریزی (جغل‌اندازی)، غربال‌کردن، ولدینگ‌کاری ریل و ساخت تعمیر ایستگاه، جریان دارد.

چنانچه، روند انتقال "بالاست" توسط. . .

BACK TO NEWS