واردات بیش ۴۹۴ هزار تُن کالای تجارتی و مواد غذایی در ماه سرطان

Sayed Zaher Mo…
چهارشنبه ۱۳۹۹/۵/۱ - ۱۵:۱۴
انتقالات ماه سرطان

در جریان ماه سرطان (۱۳۹۹)، نزدیک به ۸ هزار و ۲۰۰ واگون حامل اموال تجارتی از طریق خطوط آهن حیرتان-مزارشریف، آقینه و تورغندی وارد کشور شده است.

در این شمار واگون‌ها، ۴۹۴ هزار و ۳۸۱ تُن اموال؛ مشمول مواد غذایی، نفتی، ساختمانی، ماشین‌آلات و سایر انواع کالاهای تجارتی انتقال پیدا کرده است.

از مجموع اموال وارد شده، بیش از ۲۵۳ هزار و ۵۰۰ تُن آن مواد غذایی (گندم، آرد و روغن)، حدود ۱۲۵ هزار تُن آن مواد نفتی (تیل، گاز مایع)، بیش از ۹۳ هزار تُن آن مواد ساختمانی و حدود ۲۲ هزار تُن مواد باقی مانده‌اش، سایر انواع کالاهای تجارتی می‌باشد.

اداره خط آهن افغانستان تلاش کرده است که روند انتقالات از طریق خطوط آهن به‌گونه منظم و بی‌وقفه صورت انجام شود، تا محموله‌های تجارتی را به مقصد برساند.

گفتنی است که افغانستان از طریق خطوط آهن حیرتان-مزارشریف، آقینه و تورغندی به شبکه خط آهن کشورهای ترکمنستان، اوزبیکستان، قزاقستان، چین، آذربایجان، اوکراین و روسیه، وصل است.

آخرین خبرها و گزارش‌ها

پنجشنبه ۱۳۹۹/۵/۹ - ۹:۵۹
Background image

انتقالات نزدیک به ۸۰ هزار تُن اموال تجارتی در هفت روز گذشته!

در هفت روز ګذشته (۱ تا ۷ اسد)، بیشتر از ۷۹ هزار و ۸۰۰ تُن اموال تجارتی و مواد غذایی، از طریق خطوط آهن حیرتان-مزارشریف، آقینه و تورغندی انتقال یافته است.

این مقدار اموال که در ۱ هزار و. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۵/۸ - ۱۰:۱۰
Background image

تجلیل از روز ملی بیرق در اداره خط آهن افغانستان

از روز ملی بیرق طی مراسمی با حضور رهبری و کارمندان اداره خط آهن افغانستان و وزارت فواید عامه، به روز سه‌شنبه (7 اسد)، در مقر این اداره، تجلیل به عمل‌آمد.

در این مراسم که انجنیر. . .

شنبه ۱۳۹۹/۵/۴ - ۹:۳۹
Background image

گفت‌وگوی مقام‌های سکتور ترانسپورت افغانستان، اوزبیکستان و ایران

نشست سه‌جانبه هماهنگی، همکاری‌ و توسعه ترانسپورتی میان محترم محمدیما شمس رئیس عمومی اداره خط آهن و سرپرست وزارت فواید عامه جمهوری اسلامی افغانستان، محترم مهندس اسلامی وزیر راه و شهرسازی. . .

BACK TO NEWS