واردات نزدیک به 70 هزار تن اموال تجارتی و مواد غذایی در هفته اخیر از طریق خطوط آهن کشور

Sayed Zaher Mo…
چهارشنبه ۱۳۹۹/۱/۶ - ۱۲:۲۱
واردات کالا

در جریان یک هفتۀ اخیر بیش از هزار واگون اموال که بیشترین آن مواد غذایی می‌باشد، از طریق خطوط آهن، وارد کشور شده است.

از چهارشنبۀ (28 حوت 1398) تا سه‌شنبه هفته جاری، بیش از 2 هزار و یک صد واگون حامل اموال تجارتی از مسیرهای خطوط آهن حیرتان-مزارشریف، آقینه و تورغندی وارد افغانستان شده است.

این شمار واگون‌ها در مجموع  بیشتر از 69 هزار تُن اموال را انتقال داده که ، 40 هزار و 363 تُن آن، مواد غذایی شامل آرد، گندم، روغن و سایر انواع مواد ارتزاقی می‌باشد.

بر اساس تفاهم رهبری اداره خط آهن افغانستان و وزارت ترانسپورت، با مقام‌های مسوول کشورهای آسیای میانه، انتقالات اموال تجارتی به‌گونه دوامدار و به‌شمول روزهای تعطیل، از طریق خطوط آهن کشور ادامه داشته است.

هرچند که کشورهای همسایه برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، هرازگاهی در ترانسپورت جاده‌یی و هوایی محدودیت‌هایی را وضع کرده‌اند، اما انتقالات از طریق خطوط آهن کشور تاکنون به‌صورت عادی جریان دارد.

افغانستان از طریق خطوط آهن حیرتان-مزارشریف، ایستگاه‌های خطوط آهن آقینه و تورغندی به شبکۀ خط آهن کشورهای اوزبیکستان، ترکمنستان، قزاقستان، چین و روسیه وصل است و صادرات و واردات کالاهای تجارتی، از این طریق صورت می‌گیرد.

آخرین خبرها و گزارش‌ها

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۳/۱۳ - ۹:۹
Background image

ادامه تلاش‌ها برای احداث خطوط آهن مزارشریف-میمنه و کریدور اتصال آسیای مرکزی به آسیای جنوبی

موضوع چگونگی تطبیق پروژه‌های احداث خط آهن مزار شریف- میمنه و کریدور خط آهن اتصال آسیای مرکزی به آسیای جنوبی، در نشستی با حضور مقام‌ها و مسوولان شماری از وزارت‌‌ها، به بحث و بررسی گرفته. . .

دوشنبه ۱۳۹۹/۳/۱۲ - ۱۱:۴۰
Background image

ادامه انتقالات از طریق خطوط آهن؛ واردات بیش از یک‌صد هزار تُن اموال تجارتی در 10 روز اخیر

انتقالات از طریق خطوط آهن، همه‌روزه و بدون وقفه جریان دارد و در 10 روز اخیر، یک‌هزار و 8 صدو 94 واگون حامل اموال تجارتی، وارد کشور شده است.

این تعداد واگون‌ها، حدود 1 صد و 10 هزار تُن. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۳/۸ - ۹:۵۳
Background image

جریان کار تکمیلی قطعه سوم خط آهن خواف-هرات

روند کار تکمیلی پروژه قطعه سوم خط آهن خواف-هرات در بخش‌های بالاست‌ریزی (جغل‌اندازی)، غربال‌کردن، ولدینگ‌کاری ریل و ساخت تعمیر ایستگاه، جریان دارد.

چنانچه، روند انتقال "بالاست" توسط. . .

BACK TO NEWS