ولسی‌جرگه قرضۀ ایتالیا برای ساخت آخرین قسمت خط آهن خواف- هرات را تأیید کرد

Sayed Zaher Mo…
یکشنبه ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ - ۹:۳۳
قرضه ایتالیا

ولسی‌جرگه شورای ملی، موافقتنامه قرضۀ طویل‌المدت، میان حکومت جمهوری اسلامی افغانستان و حکومت ایتالیا برای ساخت فیز دوم، قطعه چهارم خط آهن خواف- هرات را، تأیید کرد.

در جلسۀ مورخ (۲۵ جدی ۱۳۹۸) این مجلس، به ریاست میر رحمان رحمانی رئیس ولسی‌جرگه، طرح این موافقتنامه از طرف کمیسیون مالی و بودجۀ ولسی‌جرگه به مجلس عمومی ارایه شد.

اعضای مجلس پس از بحث و رأی‌گیری روی موافقتنامه مذکور، با ۶ رأی مخالف، به اکثریت آراء آن را تأیید کردند.

قرضۀ دولت ایتالیا که حدود ۶۵ میلیون یورو می‌باشد، حکومت افغانستان باید آن را در سه قسط به‌گونۀ طویل المدت، به دولت ایتالیا پرداخت کند.

با تأیید قرضۀ مذکور از سوی ولسی‌جرگه، آخرین بخش از پروژه خط آهن خواف-هرات که از اهمیت مهم اقتصادی برای افغانستان برخوردار است، ساخته خواهد شد.

قرضه ایتالیا ۲

با تکمیل شدن این پروژه، زمینه صادرات و انتقال کالاهای تجارتی افغانستان از شهر هرات به ایران و از آنجا به دیگر کشورها از جمله شماری از کشورهای اروپایی، با هزینه و زمان کمتر فراهم می‌شود.

فیز دوم قطعه چهارم خواف-هرات، به طول ۴۴ کیلومتر آخرین بخش از راه آهن میان افغانستان و ایران است که با عبور از ولسوالی‌های گذره و انجیل هرات، به استیشن میدان هوایی و شهرک صنعتی هرات منتهی می‌شود.

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۱۰:۱
Background image

پیشرفت کار ساختمانی خط آهن آقینه-اندخوی

کار دیتیل دیزان و ساختمان 30 کیلومتر خط آهن آقینه-اندخوی، پس از امضای قرارداد آن، آغاز شد و اینک این روند به‌صورت عادی و مطابق به پلان، جریان دارد.

کار این پروژه از تاریخ 18/7/1398 شر. . .

دوشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۱۴ - ۱۴:۱۰
Background image

جلسه هماهنگی برای تطبیق قرارداد صادرات جلغوزه افغانستان به چین

جلسه هماهنگی صادارت و ایجاد سهولت برای تطبیق قرارداد 2.2 میلیارد دالر صادارت جلغوزه افغانستان به کشور چین از طریق خط آهن، به روز یک‌شنبه (13 دلو)، از سوی ریاست حمایت از سرمایه‌گذاری و. . .

دوشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۱۴ - ۱۳:۵۵
Background image

دیدار رئیس اداره خط‌ آهن و سرپرست وزارت ترانسپورت با وزیر امورخارجه ترکمنستان

محمد یما شمس رئیس اداره خط آهن و سرپرست وزارت ترانسپورت جمهوری اسلامی افغانستان با رشید مردوف وزیر امور خارجه ترکمنستان روی گسترش روابط اقتصادی میان افغانستان و ترکمنستان و چگونگی. . .

BACK TO NEWS