ولسی‌جرگه قرضۀ ایتالیا برای ساخت آخرین قسمت خط آهن خواف- هرات را تأیید کرد

Sayed Zaher Mo…
یکشنبه ۱۳۹۸/۱۰/۲۹ - ۹:۳۳
قرضه ایتالیا

ولسی‌جرگه شورای ملی، موافقتنامه قرضۀ طویل‌المدت، میان حکومت جمهوری اسلامی افغانستان و حکومت ایتالیا برای ساخت فیز دوم، قطعه چهارم خط آهن خواف- هرات را، تأیید کرد.

در جلسۀ مورخ (۲۵ جدی ۱۳۹۸) این مجلس، به ریاست میر رحمان رحمانی رئیس ولسی‌جرگه، طرح این موافقتنامه از طرف کمیسیون مالی و بودجۀ ولسی‌جرگه به مجلس عمومی ارایه شد.

اعضای مجلس پس از بحث و رأی‌گیری روی موافقتنامه مذکور، با ۶ رأی مخالف، به اکثریت آراء آن را تأیید کردند.

قرضۀ دولت ایتالیا که حدود ۶۵ میلیون یورو می‌باشد، حکومت افغانستان باید آن را در سه قسط به‌گونۀ طویل المدت، به دولت ایتالیا پرداخت کند.

با تأیید قرضۀ مذکور از سوی ولسی‌جرگه، آخرین بخش از پروژه خط آهن خواف-هرات که از اهمیت مهم اقتصادی برای افغانستان برخوردار است، ساخته خواهد شد.

قرضه ایتالیا ۲

با تکمیل شدن این پروژه، زمینه صادرات و انتقال کالاهای تجارتی افغانستان از شهر هرات به ایران و از آنجا به دیگر کشورها از جمله شماری از کشورهای اروپایی، با هزینه و زمان کمتر فراهم می‌شود.

فیز دوم قطعه چهارم خواف-هرات، به طول ۴۴ کیلومتر آخرین بخش از راه آهن میان افغانستان و ایران است که با عبور از ولسوالی‌های گذره و انجیل هرات، به استیشن میدان هوایی و شهرک صنعتی هرات منتهی می‌شود.

آخرین خبرها و گزارش‌ها

چهارشنبه ۱۳۹۹/۴/۱۸ - ۹:۵۰
Background image

نصب دستگاه‌های ضد عفونی در بندرهای آقینه و تورغندی

کار اعمار و نصب دو دستگاه ضد عفونی در ایستگاه‌های خطوط آهن آقینه و تورغندی جریان دارد و به‌زودی تکمیل و به بهره‌برداری سپرده خواهد شد.

تجهیزات و امکانات مورد نیاز این دستگاه‌ها از سوی. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۴/۱۸ - ۹:۲۹
Background image

انتقالات از طریق خطوط آهن؛ افزایش ۳۰ درصدی انتقالات در ۶ ماه اول امسال مالی در مقایسه به زمان مشابه سال گذشته

مقایسه آمار انتقالات از طریق خطوط آهن، در شش ماه اول سال مالی جاری، نسبت به شش ماه اول سال مالی گذشته، نشان می‌دهد که میزان انتقالات در این مدت حدود ۳۰ درصد افزایش داشته است.

در شش ماه. . .

دوشنبه ۱۳۹۹/۴/۱۶ - ۱۰:۲
Background image

انتقالات از طریق خطو آهن؛ واردات حدود ۱۰۰ هزار تُن اموال تجارتی در هفتهٔ گذشته

در هفتۀ گذشته، ۹۷ هزار و ۶۷۸ تُن اموال تجارتی و مواد غذایی، از طریق خطوط آهن حیرتان-مزارشریف، آقینه و تورغندی وار کشور شده است.

این مقدار اموال که در ۱ هزار و ۲۹۴ واگون انتقال داده شده. . .

BACK TO NEWS