امور ترمیمات قطعه سوم خط آهن خواف – هرات آغاز شد

Sayed Zaher Mo…
چهارشنبه ۱۴۰۱/۶/۳۰ - ۲۳:۴۹
ترمیمات روزنک

امروز چهارشنبه ۳۰ سنبله امور ترمیمات قطعه سوم خط آهن خواف – هرات طی مراسمی با شکوهی که در آن ملا بخت‌الرحمن شرافت، رئیس عمومی اداره خط آهن افغانستان و هیئت همراه‌شان، والی هرات، هیئت راه آهن جمهوری اسلامی ایران، مفتی محمد نسیم محمدی؛ رئیس ریاست خط آهن هرات، اراکین مختلف حکومتی هرات و نماینده‌گان سکتور خصوصی حضور داشت؛ در استیشن روزنک واقع در ولسوالی غوریان هرات افتتاح شد.

T herat


این مراسم با تلاوت آیات قران‌کریم آغاز و بعداً ملا بخت‌الرحمن شرافت؛ رئیس عمومی اداره خط آهن افغانستان سخنرانی کرد. آقای شرافت به اشتراک کننده‌گان مجلس گفت: این پروژه یکی از پروژه‌های مهم اقتصادی بوده و ما به گونه‌ای ویژه متوجه آن هستیم و در این عرصه حمایت ویژه رهبری حکومت را با خود داریم.

T herat


در دوام نشست شیخ مولانا نور احمد اسلام جار، والی هرات سخنرانی کرده و از جانب خویش آماده‌گی کامل برای عملی شدن این پروژه را اعلام کرد و به نگهداری و حفظ این پروژه تأکید کرد.

بعداً به نماینده‌گی سکتور خصوصی رئیس اتاق تجارت و صنایع هرات سخنرانی کرده، این پروژه را برای رشد و حمایت سکتور خصوصی ارزشمند عنوان کرد.

T herat


قابل یادآوری‌ست که پروژه خط آهن خواف – هرات از استیشن روزنک ولسوالی غوریان آغاز و به استیشن شمتیغ به طول ۶۲ کیلومتر پایان می‌یابد. بعد از یک پروسه شفاف تدارکاتی امور ترمیمات ریلی و غیر ریلی این پروژه با شرکت سندریلا قرارداد شده و امروز عملا امور ترمیمات آن آغاز شده و تا ۲ ماه دیگر تمام امور ترمیماتی آن به پایان خواهد رسید. با پایان رسیدن امور ترمیمات آن روند انتقالات با کشور ایران به گونه‌ای مستقیم آغاز شده که باعث ایجاد فرصت‌های کاری بیشتر به هموطنان عزیز ما می‌شود.

اداره خط آهن افغانستان

آمریت نشرآت

۳۰/۰۶/۱۴۰۱ هـ.ش.

آخرین خبرها و گزارش‌ها

شنبه ۱۴۰۲/۳/۱۳ - ۱۵:۳۲
Background image

سفر ترکیه؛ رئیس عمومی اداره خط آهن افغانستان از یک‌ کمپنی ذوب آهن در شهر کارابوک دیدار کرد!

امروز جمعه مطابق آجندای ۳۱ مين نشست بخش خاورمیانه اتحادیه بین‌المللی خطوط آهن (UICRAME) الحاج ملا بخت الرحمن شرافت، رئيس عمومی اداره و عبدالمالک روحانی آمر ارتباط خارجه اداره خط آهن. . .

شنبه ۱۴۰۲/۳/۱۳ - ۱۴:۴۹
Background image

نشست اتحادیه بین‌المللی خطوط آهن بخش خاورمیانه؛ فعالیت ها و دست آوردهای های یکسال گذشته ارائه شد!

دیروز پنجشنبه الحاج ملا بخت الرحمن شرافت، رئيس عمومی اداره خط آهن افغانستان در ۳۱ مين نشست بخش خاورمیانه اتحادیه بین‌المللی خطوط آهن در مورد فعالیت ها و دست آوردهای های یکسال گذشته. . .

شنبه ۱۴۰۲/۳/۱۳ - ۱۴:۳۱
Background image

هفته گذشته از طریق خط آهن (٦٥٩٦٣) تُن متریک انتقالات صورت گرفته است!

 در هفته گذشته از تاریخ ٥ الی ١١ جوزا از طریق خطوط آهن افغانستان (٦٥٩٦٣) تُن متریک انتقالات صورت گرفته است.

در این میان از طریق خط آهن حیرتان (٤٦٠٣٧) تُن، خط آهن آقینه (٩٦٢٣) تُن و خط. . .

BACK TO NEWS