امور ترمیمات قطعه سوم خط آهن خواف – هرات آغاز شد

Sayed Zaher Mo…
چهارشنبه ۱۴۰۱/۶/۳۰ - ۲۳:۴۹
ترمیمات روزنک

امروز چهارشنبه ۳۰ سنبله امور ترمیمات قطعه سوم خط آهن خواف – هرات طی مراسمی با شکوهی که در آن ملا بخت‌الرحمن شرافت، رئیس عمومی اداره خط آهن افغانستان و هیئت همراه‌شان، والی هرات، هیئت راه آهن جمهوری اسلامی ایران، مفتی محمد نسیم محمدی؛ رئیس ریاست خط آهن هرات، اراکین مختلف حکومتی هرات و نماینده‌گان سکتور خصوصی حضور داشت؛ در استیشن روزنک واقع در ولسوالی غوریان هرات افتتاح شد.

T herat


این مراسم با تلاوت آیات قران‌کریم آغاز و بعداً ملا بخت‌الرحمن شرافت؛ رئیس عمومی اداره خط آهن افغانستان سخنرانی کرد. آقای شرافت به اشتراک کننده‌گان مجلس گفت: این پروژه یکی از پروژه‌های مهم اقتصادی بوده و ما به گونه‌ای ویژه متوجه آن هستیم و در این عرصه حمایت ویژه رهبری حکومت را با خود داریم.

T herat


در دوام نشست شیخ مولانا نور احمد اسلام جار، والی هرات سخنرانی کرده و از جانب خویش آماده‌گی کامل برای عملی شدن این پروژه را اعلام کرد و به نگهداری و حفظ این پروژه تأکید کرد.

بعداً به نماینده‌گی سکتور خصوصی رئیس اتاق تجارت و صنایع هرات سخنرانی کرده، این پروژه را برای رشد و حمایت سکتور خصوصی ارزشمند عنوان کرد.

T herat


قابل یادآوری‌ست که پروژه خط آهن خواف – هرات از استیشن روزنک ولسوالی غوریان آغاز و به استیشن شمتیغ به طول ۶۲ کیلومتر پایان می‌یابد. بعد از یک پروسه شفاف تدارکاتی امور ترمیمات ریلی و غیر ریلی این پروژه با شرکت سندریلا قرارداد شده و امروز عملا امور ترمیمات آن آغاز شده و تا ۲ ماه دیگر تمام امور ترمیماتی آن به پایان خواهد رسید. با پایان رسیدن امور ترمیمات آن روند انتقالات با کشور ایران به گونه‌ای مستقیم آغاز شده که باعث ایجاد فرصت‌های کاری بیشتر به هموطنان عزیز ما می‌شود.

اداره خط آهن افغانستان

آمریت نشرآت

۳۰/۰۶/۱۴۰۱ هـ.ش.

آخرین خبرها و گزارش‌ها

پنجشنبه ۱۴۰۱/۷/۷ - ۹:۳
Background image

معرفی قوماندان جدید برای محافظت پروژه حیرتان - مزارشریف

ملا عبدالغفور منیب، به حیث قوماندان جدید کندک محافظتی خط آهن حیرتان- مزارشریف و تأسیسات آن، از سوی تصدی محافظت عامه تعیین و امروز طی مراسمی معرفی شد. در این مراسم آمر امنیت قوماندانی. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۷/۵ - ۱۸:۴
Background image

رئیس عمومی اداره خط آهن افغانستان با سفیر ترکمنستان دیدار کرد

امروز سه شنبه ۵ میزان ملا بخت‌الرحمن شرافت رئیس عمومی اداره خط آهن افغانستان در دفتر کاری خویش با آقای خواجه عوضوف سفیر کشور ترکمنستان برای کابل دیدار کرد.

در این نشست که انجینر. . .

دوشنبه ۱۴۰۱/۷/۴ - ۱۷:۵۴
Background image

سرپرست اداره خط آهن با مسؤل بخش لوژیستیک سازمان جهانی غذا دیدار کرد

امروز دوشنبه ۴ میزان ملا بخت‌الرحمن شرافت سرپرست اداره خط آهن افغانستان با آقای درگوسلا، مسؤل بخش لوژیستیک سازمان جهانی غذا برای افغانستان که آقای شخرت میرزو؛ مسؤل لوژیستیک سازمان جهانی. . .

BACK TO NEWS