گفت‌وگوی رهبری خط آهن افغانستان و ترکمنستان در پیوند به افزایش انتقالات، ارتقای ظرفیت، بهره‌برداری و تطبیق پروژه‌های خط آهن میان دو کشور

Sayed Zaher Mo…
سه‌شنبه ۱۴۰۰/۲/۷ - ۲۲:۵۷
ARA

محمدیما شمس، رییس عمومی اداره خط آهن افغانستان با آقای اتامرادوف، رییس عمومی خط آهن کشور ترکمنستان، در رابطه به موضوعات بهره‌برداری و تطبیق پروژه‌های‌ خط آهن، افزایش حجم انتقالات و آموزش کارمندان اداره خط آهن افغانستان در ترکمنستان، از طریق ویدیو کنفرانس، گفت‌وگو کردند.

در این نشست که معاونان تخنیکی و عملیاتی اداره خط آهن نیز حضور داشتند، آقای شمس بر ضرورت افزایش انتقالات از طریق خط آهن میان دو کشور تأکید نموده، در مورد تداوم انتقالات و اتخاذ تدابیر لازم در صورت تشدید شرایط کرونایی صحبت گردید.

گفت و گو با ترکمنستان


در بخش دیگر جلسه، در رابطه به آموزش کارمندان اداره خط آهن افغانستان از سوی متخصصان ترکمنستانی و زمینه‌سازی برای آموزش دراز مدت و تحصیلات عالی کارمندان سکتور خط آهن افغانستان در آن کشور در بخش‌های مورد نیاز، بحث گردید و تصامیم لازم گرفته شد.

بهره‌برداری مستمر از خط آهن آقینه - اندخوی، ارایه خدمات بهتر انتقالاتی و تأمین شفافیت و حساب‌دهی در بنادر خط آهن و تقویت همکاری میان سکتورهای خط آهن دو کشور، از دیگر موضوعات مورد بحث بود.

هم‌چنان، رهبری اداره خط آهن افغانستان در مورد اهمیت پروژه خط آهن تورغندی هرات و چگونگی تطبیق آن با جانب ترکمنستان گفت‌وگو نموده که طرف ترکمنستان در ساخت بخش اول این پروژه اعلام آمادگی و همکاری نمود.

قرار شد که در آیندۀ نزدیک گروهی از متخصصین و هم‌چنان هیأت‌ با صلاحیت تخنیکی اداره خط آهن ترکمنستان به افغانستان سفر کنند تا گام‌های عملی برای تطبیق موارد یاد شده، برداشته شود.

آخرین خبرها و گزارش‌ها

پنجشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۳ - ۱۷:۳۹
Background image

هیئت اداره خط آهن افغانستان با تجاران ولایت بلخ دیدار کرد!

امروز پنجشنبه نشست بین هیئت اداره خط آهن افغانستان به رهبری مشاور ارشد این اداره آقای میرویس غفوری، ریاست خط آهن افغانستان و تجاران ولایت بلخ در اتاق صنعت و تجارت بلخ که سرپرست این اتاق. . .

پنجشنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱۳ - ۱۰:۲۰
Background image

وضاحت در مورد توقف موقت روند انتقالات از طریق خط آهن حیرتان

چنانچه هموطنان بخصوص تجاران ولایات شمالی در جریان هستند، اداره خط آهن افغانستان از سه ماه بدینسو مصروف انتقال مدیریت و افغانی سازی تمام امور خط آهن حیرتان – مزارشریف است که برای انتقال. . .

شنبه ۱۴۰۱/۱۱/۸ - ۱۲:۳۸
Background image

هفته گذشته از طریق خط آهن (۱۲۴۵۱۰) تُن متریک انتقالات صورت گرفته است!

در هفته گذشته از تاریخ ۳۰ جدی الی ۶دلو از طریق خطوط آهن افغانستان (۱۲۴۵۱۰تُن متریک انتقالات صورت گرفته است.

در این میان از طریق خط آهن حیرتان (۹۳۴۸۴تُن، خط آهن آقینه (۲۲۲۹تُن و. . .

BACK TO NEWS