گفت‌وگوی رهبری خط آهن افغانستان و ترکمنستان در پیوند به افزایش انتقالات، ارتقای ظرفیت، بهره‌برداری و تطبیق پروژه‌های خط آهن میان دو کشور

Sayed Zaher Mo…
سه‌شنبه ۱۴۰۰/۲/۷ - ۲۲:۵۷
ARA

محمدیما شمس، رییس عمومی اداره خط آهن افغانستان با آقای اتامرادوف، رییس عمومی خط آهن کشور ترکمنستان، در رابطه به موضوعات بهره‌برداری و تطبیق پروژه‌های‌ خط آهن، افزایش حجم انتقالات و آموزش کارمندان اداره خط آهن افغانستان در ترکمنستان، از طریق ویدیو کنفرانس، گفت‌وگو کردند.

در این نشست که معاونان تخنیکی و عملیاتی اداره خط آهن نیز حضور داشتند، آقای شمس بر ضرورت افزایش انتقالات از طریق خط آهن میان دو کشور تأکید نموده، در مورد تداوم انتقالات و اتخاذ تدابیر لازم در صورت تشدید شرایط کرونایی صحبت گردید.

گفت و گو با ترکمنستان


در بخش دیگر جلسه، در رابطه به آموزش کارمندان اداره خط آهن افغانستان از سوی متخصصان ترکمنستانی و زمینه‌سازی برای آموزش دراز مدت و تحصیلات عالی کارمندان سکتور خط آهن افغانستان در آن کشور در بخش‌های مورد نیاز، بحث گردید و تصامیم لازم گرفته شد.

بهره‌برداری مستمر از خط آهن آقینه - اندخوی، ارایه خدمات بهتر انتقالاتی و تأمین شفافیت و حساب‌دهی در بنادر خط آهن و تقویت همکاری میان سکتورهای خط آهن دو کشور، از دیگر موضوعات مورد بحث بود.

هم‌چنان، رهبری اداره خط آهن افغانستان در مورد اهمیت پروژه خط آهن تورغندی هرات و چگونگی تطبیق آن با جانب ترکمنستان گفت‌وگو نموده که طرف ترکمنستان در ساخت بخش اول این پروژه اعلام آمادگی و همکاری نمود.

قرار شد که در آیندۀ نزدیک گروهی از متخصصین و هم‌چنان هیأت‌ با صلاحیت تخنیکی اداره خط آهن ترکمنستان به افغانستان سفر کنند تا گام‌های عملی برای تطبیق موارد یاد شده، برداشته شود.

آخرین خبرها و گزارش‌ها

پنجشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۳ - ۱۳:۱۶
Background image

در برج دلو از طریق خط آهن (۳۸۱۴۶۹) تُن متریک انتقالات صورت گرفته است

از آغاز الی ختم برج دلو ۱۴۰۲ هـ.ش از طریق خط آهن افغانستان (۳۸۱۴۶۹تُن متریک انتقالات صورت گرفته است.

در این میان از طریق خط آهن حیرتان (۳۱۲۰۵۳تُن، خط آهن آقینه (۳۱۸۲۱تُن و خط آهن. . .

چهارشنبه ۱۴۰۲/۱۲/۲ - ۱۴:۴۷
Background image

معاونیت اقتصادی طرح قسمت دوم قطعه چهارم خواف - هرات را تصویب کرد

معاونیت اقتصادی پیشنهاد آغاز تامین مالی و تدارکات بخش  دوم قطعه چهارم خط آهن خواف - هرات را تصویب کرد.

کمیته فنی معاونت اقتصادی در خصوص طرح تهیه شده از سوی اداره خط آهن افغانستان  درمو. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۲/۱۲/۱ - ۱۳:۲۹
Background image

تفاهم نامه آغاز مطالعات تخنیکی – اقتصادی (Feasibility Study) پروژه خط آهن افغان ترانس امضاء گردید

در جریان سفر ملا بخت الرحمن شرافت، رئیس عمومی اداره خط آهن افغانستان و هیات همراه شان به ازبکستان، تفاهم نامه مهم جهت آغاز مطالعات تخنیکی و اقتصادی (Feasibility Study) پروژه خط آهن. . .

BACK TO NEWS