انجمن شهرسازی و مهندسی افغانستان: فعالیت‌ها و دستاوردهای اداره مستقل خط آهن قابل تقدیر است

Sayed Zaher Mo…
پنجشنبه ۱۳۹۹/۸/۲۲ - ۱۳:۱۹
جلسه

دیپلوم انجنیر میرویس غفوری، معاون عملیاتی اداره مستقل خط آهن با هیات رهبری و اعضای انجمن شهرسازی و مهندسی افغانستان در دفتر کارش دیدار کرده و راجع به فعالیت‌ها، برنامه‌ها و دستاوردهای این اداره و هم‌چنان جایگاه و اهمیت انجمن‌های تخصصی و مسلکی در کشور صحبت و تبادل نظر نمودند.

آقای غفوری با اشاره به پروژه‌های اداره مستقل خط آهن که تاکنون تطبیق شده است، گفت که بهره‌برداری از این پروژه‌ها وابستگی افغانستان به برخی کشورها را کاهش داده و نقش عمده در افزایش عواید ملی، ترانسپورت و تجارت و‌خود کفایی افغانستان داشته است.

وی هم‌چنان گفت که این اداره برخی از پروژه‌های بزرگ و مهمی دیگر را نیز در دستور کار دارد که با تطبیق و بهره‌برداری آن‌ها، افغانستان به نقطه اتصال، ترانزیت و همکاری منطقه تبدیل شده؛ رشد اقتصادی، خودکفایی و رفاه اجتماعی را در پی خواهد داشت.

جلسه 2


انجنیر عبدالمنان حکمت، رییس انجمن شهرسازی و مهندسی افغانستان برنامه‌ها، پروژه‌ها و دستاوردهای اداره مستقل خط آهن را برای سازندگی، پیشرفت و تثبیت جایگاه کشور مهم و قابل قدر خوانده، اعلام کرد که این انجمن آمادۀ است که با استفاده از ظرفیت‌های تخصصی و مسلکی خویش با این اداره همکاری نماید.

معاون عملیاتی اداره مستقل خط آهن ضمن استقبال از پیشنهادات و نظریات رهبری و اعضای انجمن، فعالیت انجمن‌های تخصصی در کشور را یک ضرورت عنوان کرده و افزود که از مشورت‌ها و ظرفیت‌های چنین نهادهایی استفاده خواهد شد.

وروستي خبرونه او راپورونه

شنبه ۱۴۰۱/۱۱/۸ - ۱۲:۴۱
Background image

تېره اوونۍ کې د اوسپنې پټلۍ له لارې (۱۲۴۵۱۰) مټریک ټنه انتقالات شوي دي!

تېره  اوونۍ کې (د جدې له ۳۰ مې د دلوې تر ۶ مې نېټې) د افغانستان د اوسپنې پټلۍ له لارې  (۱۲۴۵۱۰متریک ټنه انتقالات شوي دي.

 د حیرتان اوسپنې پټلۍ له لارې (۹۳۴۸۴ټنه، د آقینې اوسپنې. . .

شنبه ۱۴۰۱/۱۱/۱ - ۱۴:۵۴
Background image

تېره اوونۍ کې د اوسپنې پټلۍ له لارې (۷۸۲۳۶) مټریک ټنه انتقالات شوي دي!

تېره  اوونۍ کې (د جدې له ۲۳ مې د جدې تر ۲۹ مې نېټې) د افغانستان د اوسپنې پټلۍ له لارې  (۷۸۲۳۶متریک ټنه انتقالات شوي دي.

 د حیرتان اوسپنې پټلۍ له لارې (۶۱۳۴۱ټنه، د آقینې اوسپنې پټلۍ. . .

شنبه ۱۴۰۱/۱۰/۲۴ - ۱۵:۲۵
Background image

د افغانستان د اوسپنې پټلۍ ادارې ۱۳ تنه کارکوونکي د تخنیکي زده کړو لپاره ترکمنستان هېواد ته روان شول !

نن شنبه د جدې ۲۴مه د افغانستان د اوسپنې پټلۍ ادارې لومړۍ ډله ١٣ تنه کارکوونکي د لنډ مهاله تخنیکي زده‌کړو لپاره د تورغونډۍ بندر له لارې ترکمنستان هېواد ته په سفر روان شول.

تر سفر مخکې د. . .

ټول