اعلامیه خبری در پیوند به هدف قرار گرفتن کاروان هیأت تسلیمی خط آهن خواف – هرات

Sayed Zaher Mo…
چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۲۰:۴۸
ARA

یک هیأت متشکل از انجنیران اداره خط آهن افغانستان و انجنیران راه آهن جمهوری اسلامی ایران، قرار بود که پس از بررسی تخنیکی قطعه سوم خط آهن خواف هرات، این پروژه را به جانب افغانستان تحویل دهد.

هنگامی که کاروان آنان به طرف ساحه در حرکت بود، یک موتر نگهبانان خط آهن خواف- هرات که این هیأت را همرامی می‌کرد، در منطقۀ اوغه ولسوالی زنده‌جان هرات، هدف انفجار ماین کنار جاده‌یی قرار گرفت.

این رویداد تروریستی که حوالی ساعت 10 روز چهارشنبه (29 دلو 1399) به‌وقوع پیوست، متأسفانه از اثر آن دو تن از سرنشینان این موتر شهید و 3 تن دیگرشان زخمی شدند.

اداره خط آهن افغانستان این عمل دشمنان توسعه و آبادی کشور و ضد ارزش‌های اسلامی و بشری را، باشدیدترین الفاظ محکوم کرده، تأکید می‌کند که آنان باچنین حرکات‌ شان هرگز سبب توقف کار و مانع پیشرفت ما نخواهند شد.

کارمندان و رهبری اداره خط آهن افغانستان خود را در غم از دست دادن شهدای این رویداد شریک دانسته، از خداوند متعال برای شهیدان بهشت‌برین، برای زخمیان شفای عاجل و برای خانواده‌های آنان صبر جمیل استدعا دارد.

آخرین خبرها و گزارش‌ها

پنجشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۷ - ۱۰:۲۴
Background image

کار ساختمانی فاز اول قطعه چهارم خط آهن خواف – هرات جریان دارد

روند ساخت فاز اول قطعه چهارم خط آهن خواف هرات ادامه دارد و تاکنون قسمتی از کارهای بدنه‌سازی، بالاست‌ریزی (جغل‌ریزی)، سیخ‌بندی و کانکریت‌ریزی پلچک‌های این پروژه، انجام شده است.

پروژه. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۷ - ۹:۰
Background image

نشست سه‌جانبه برای عملی‌سازی نقشه‌راه خط آهن مزارشریف-کابل-پشاور

مقام‌های سکتور‌های خط آهن افغانستان، اوزبیکستان و پاکستان، به روز چهارشنبه (6 حوت 1399) از طریق ویدیو کنفرانس در پیوند به اجرایی کردن نقشه‌راه خط آهن مزارشریف- کابل- پشاور بحث و تبادل. . .

دوشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۴ - ۱۵:۵
Background image

معرفی رییس پالیسی و پلان اداره خط آهن افغانستان

رییس عمومی اداره خط آهن افغانستان در مراسم معرفی رییس پالیسی و پلان این اداره به کارمندان اداره خط آهن، طرح پلان‌های جامع، قابل اجرا و موثر را، در سکتور خط آهن کشور مهم و از اولویت‌های. . .

BACK TO NEWS