آموزش‌های تجربی و عملی محصلین خط آهن افغانستان در اوزبیکستان

Sayed Zaher Mo…
سه‌شنبه ۱۴۰۰/۲/۷ - ۱۶:۶
محصلین

محصلین خط آهن افغانستان در کشور اوزبیکستان در کنار آموزش‌های نظری و تخصصی انجنیری خط آهن، جهت آمادگی و پیشبرد امور کاری این اداره، دوره‌های تجربی و عملی را نیز فرا می‌گیرند.

آنان تاکنون چندین دوره کارهای عملی در بخش‌های مختلف تأسیسات خط آهن، از جمله استفاده بهتر از لوکوموتیف‌ها، واگون‌ها و حرکت مصون قطار را، سپری کرده‌اند.

در حال حاضر ۲۵ تن از محصلین افغانستان، با هزینۀ اداره خط آهن و همکاری دولت اوزبیکستان، در این کشور در رشتۀ انجنیری خط آهن در مقطع لیسانس، مصروف تحصیل استند.

st


این محصلین که در سال سوم تحصیلی قرار دارند، یک سال نخست را زبان و چهار سال دیګر را دروس تخصصی انجنیری خط آهن و کارهای عملی را فرا می‌گیرند.

پس از فراغت قرار است این محصلین در بخش‌های سروی و مطالعات، ساختمانی، بهره‌برداری و حفظ و مراقبت سکتور خط آهن کشور مصروف خدمت شوند.

گفتنی است که پیش از این صدها تن از محصلین و کارمندان اداره خط آهن، از طریق این اداره برای آموزش‌های‌ کوتاه مدت، میان مدت و دراز مدت به کشورهای چین، اوزبیکستان، ترکمنستان، تاجیکستان، پاکستان و ایران اعزام شده‌اند.

اداره خط آهن افغانستان تلاش کرده است که در کنار احداث تأسیسات و بهره‌برداری خط آهن، در راستای بلند بردن ظرفیت نیروی انسانی این اداره نیز اقدامات مؤثری را انجام دهد.

آخرین خبرها و گزارش‌ها

یکشنبه ۱۴۰۳/۲/۳۰ - ۱۴:۴۴
Background image

هفته گذشته از طریق خط آهن (۷۰۵۲۷) متریک تُن انتقالات صورت گرفته است

در هفته گذشته از تاریخ (۲۱ ثور ۱۴۰۳ هـ.ش. الی ۲۷ ثور) از طریق خطوط آهن افغانستان (۷۰۵۲۷) متریک تُن انتقالات صورت گرفته است.

در این میان از طریق بندر حیرتان (۴۸۹۲۱) تُن، بندر آقینه (۸۲۸. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۳/۲/۲۵ - ۱۵:۲۱
Background image

هفته گذشته از طریق خط آهن (۷۳۶۸۵) متریک تُن انتقالات صورت گرفته است

در هفته گذشته از تاریخ (۱۴ ثور ۱۴۰۳ هـ.ش. الی ۲۰ ثور) از طریق خطوط آهن افغانستان (۷۳۶۸۵) متریک تُن انتقالات صورت گرفته است.

در این میان از طریق بندر حیرتان (۶۰۳۹۰) تُن، بندر آقینه. . .

پنجشنبه ۱۴۰۳/۲/۲۰ - ۱۲:۳۶
Background image

در برج حمل از طریق خط آهن (۳۵۲۹۴۰) متریک تُن انتقالات صورت گرفته است

از آغاز الی ختم ماه حمل ۱۴۰۳ هـ.ش از طریق خطوط آهن افغانستان (۳۵۲۹۴۰) متریک تُن انتقالات صورت گرفته است.

در این میان از طریق خط آهن حیرتان (۲۶۸۹۳۶) تُن، خط آهن آقینه (۳۹۷۰۳) تُن، خط. . .

BACK TO NEWS