آموزش کارمندان اداره خط آهن افغانستان در ایران

Sayed Zaher Mo…
یکشنبه ۱۳۹۹/۱۱/۱۲ - ۱۲:۴۱
ARA

روند آموزش مسلکی و کسب مهارت‌های عملی ده‌ها تن از کارمندان اداره خط آهن افغانستان که چندی پیش به کشور ایران اعزام شده بودند، جریان دارد.

شمار این کارمندان که به 32 تن می‌رسد، قرار است به مدت سه ماه از سوی استادان ایرانی در بخش‌های بازرس قطار، متصدی ترافیک قطار و سوزنبان آموزش داده شوند.

کارمندان یاد شده از مرکز و ولایات به ایران اعزام شده‌اند و به‌زودی 35 تن دیگر از کارمندان این اداره برای یک دوره آموزشی مسلکی به کشور تاجیکستان نیز فرستاده خواهند شد.

اداره خط آهن تلاش دارد که با بلند بردن اندوخته‌ها و مهارت‌های تخنیکی کارمندانش، در بخش‌های ساختمانی، بهره‌برداری، حفظ و مراقبت و مدیریت خط آهن کار را، سرعت بخشد.

گفتنی است که در جریان سال‌های اخیر ده‌ها تن از کارمندان اداره خط آهن افغانستان دوره‌های اموزشی کوتاه مدت و تحصیلات عالی را در رشتۀ خط آهن در کشورهای چین، تاجیکستان، ترکمنستان، ایران و قزاقستان فرا گرفته‌اند.

آخرین خبرها و گزارش‌ها

پنجشنبه ۱۴۰۰/۲/۱۶ - ۸:۵۳
Background image

نشست مشورتی برای نهایی‌سازی قرارداد بهرهبرداری خط آهن خواف-هرات

کار روی نهایی‌سازی قرارداد بهره‌برداری از قطعه سوم خط آهن خواف-هرات جریان دارد و قرار است پس از امضای آن توسط مقامات جمهوری اسلامی افغانستان و جمهوری اسلامی ایران، روند انتقال اموال. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۲/۷ - ۲۲:۵۷
Background image

گفت‌وگوی رهبری خط آهن افغانستان و ترکمنستان در پیوند به افزایش انتقالات، ارتقای ظرفیت، بهره‌برداری و تطبیق پروژه‌های خط آهن میان دو کشور

محمدیما شمس، رییس عمومی اداره خط آهن افغانستان با آقای اتامرادوف، رییس عمومی خط آهن کشور ترکمنستان، در رابطه به موضوعات بهره‌برداری و تطبیق پروژه‌های‌ خط آهن، افزایش حجم انتقالات و. . .

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۲/۷ - ۱۶:۶
Background image

آموزش‌های تجربی و عملی محصلین خط آهن افغانستان در اوزبیکستان

محصلین خط آهن افغانستان در کشور اوزبیکستان در کنار آموزش‌های نظری و تخصصی انجنیری خط آهن، جهت آمادگی و پیشبرد امور کاری این اداره، دوره‌های تجربی و عملی را نیز فرا می‌گیرند.

آنان. . .

BACK TO NEWS