انتقال بیش از ٤٠٠ هزار تُن اموال تجارتی در ماه جوزا

Sayed Zaher Mo…
دوشنبه ۱۳۹۹/۴/۲ - ۸:۳۴
خط آهن

روند انتقالات از طریق خطوط آهن کشور ادامه دارد و در ماه جوزا (١٣٩٩) ٧ هزار و ٣٣٦ واگون حامل مواد تجارتی و مواد غذایی در ایستگاه‌های خطوط آهن حیرتان-مزارشریف، تورغندی و آقینه تخلیه و بارگیری شده‌اند.

 این تعداد واگون‌ها، نزدیک به ٤٢٢ هزار و ٧٤٤ تُن اموال را انتقال داده‌اند که بیش از ١٨٧ هزار و ٥٠٠  تُن آن، مواد غذایی مشمول؛ آرد، گندم و روغن می‌باشد.

متباقی مواد و ارد شده، مشمول ١٩٣ هزار و ٩١٥ تُن مواد نفتی و بیش از ٣٧ هزار تُن مواد ساختمانی و سایر اموال مورد نیاز شهروندان است.

هرچند بحران ناشی از ویروس کرونا، بخش‌هایی از فعالیت ترانسپورت زمینی و هوایی کشور را متأثر کرده، اما انتقالات از طریق خطوط آهن تاکنون به‌گونه عادی و به‌شمول روزهای تعطیل، ادامه داشته است.

اداره خط آهن افغانستان همواره تلاش کرده است که با استفاده از امکانات موجوده‌، در راستای انتقالات و تأمین مواد اولیۀ شهروندان، فعالیت‌های منظم و مؤثری را انجام دهد.

آخرین خبرها و گزارش‌ها

چهارشنبه ۱۳۹۹/۴/۱۸ - ۹:۵۰
Background image

نصب دستگاه‌های ضد عفونی در بندرهای آقینه و تورغندی

کار اعمار و نصب دو دستگاه ضد عفونی در ایستگاه‌های خطوط آهن آقینه و تورغندی جریان دارد و به‌زودی تکمیل و به بهره‌برداری سپرده خواهد شد.

تجهیزات و امکانات مورد نیاز این دستگاه‌ها از سوی. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۴/۱۸ - ۹:۲۹
Background image

انتقالات از طریق خطوط آهن؛ افزایش ۳۰ درصدی انتقالات در ۶ ماه اول امسال مالی در مقایسه به زمان مشابه سال گذشته

مقایسه آمار انتقالات از طریق خطوط آهن، در شش ماه اول سال مالی جاری، نسبت به شش ماه اول سال مالی گذشته، نشان می‌دهد که میزان انتقالات در این مدت حدود ۳۰ درصد افزایش داشته است.

در شش ماه. . .

دوشنبه ۱۳۹۹/۴/۱۶ - ۱۰:۲
Background image

انتقالات از طریق خطو آهن؛ واردات حدود ۱۰۰ هزار تُن اموال تجارتی در هفتهٔ گذشته

در هفتۀ گذشته، ۹۷ هزار و ۶۷۸ تُن اموال تجارتی و مواد غذایی، از طریق خطوط آهن حیرتان-مزارشریف، آقینه و تورغندی وار کشور شده است.

این مقدار اموال که در ۱ هزار و ۲۹۴ واگون انتقال داده شده. . .

BACK TO NEWS