جلسه هماهنگی برای تطبیق قرارداد صادرات جلغوزه افغانستان به چین

Sayed Zaher Mo…
دوشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۱۴ - ۱۴:۱۰
جلسه هماهنگی جلغوزه

جلسه هماهنگی صادارت و ایجاد سهولت برای تطبیق قرارداد 2.2 میلیارد دالر صادارت جلغوزه افغانستان به کشور چین از طریق خط آهن، به روز یک‌شنبه (13 دلو)، از سوی ریاست حمایت از سرمایه‌گذاری و انسجام پروژه‌های اداه امور ریاست جمهوری، برگزار شد.

در این جلسه، معاون تخنیکی اداره امور، معاون تخنیکی اداره خط آهن افغانستان، معین وزارت زراعت و مالداری، سرپرست دافغانستان بانک، رووسای عمومی پشتنی بانک، بانک ملی افغان، نوی کابل بانک و نمایندگان با صلاحیت وزارت صنعت و تجارت و اتاق تجارت و سرمایه‌گذاری، حضور داشتند.

جلسه هماهنگی صادرات جلغوزه به چین

خان ولی‌خان بشرمل، معاون تخنیکی ریاست عمومی اداره امور هدف از برگزاری این جلسه را، هماهنگی و ایجاد تسهیلات جهت تطبیق قرارداد متذکره و در مرحله بعدی، صادرات پسته، بادام، چهارمغز و سایر اقلام صادراتی کشور به جمهوری خلق چین عنوان کرد.

در ادامه، عبدالباری صدیقی، معاون اداره خط آهن افغانستان از آمادگی‌های اداره خط آهن وزارت ترانسپورت جهت انتقالات جلغوزه به بازارهای چین از طریق خط آهن بندر حیرتان اطمینان داد و خواهان افزایش تسهیلات و امکانات در بندر حیرتان شد.

همچنان، واحدالله نوشیر، سرپرست د افغانستان بانک از آمادگی بانک‌ها جهت انتقالات پولی در تطبیق قرارداد صادرات جلغوزه افغانستان با کشور چین و روابط نوی کابل بانک با بانک‌های کشور چین اطمینان داد.

گفتنی است اخیراً قرارداد صادرات 62 هزار تُن جلغوزه به ارزش 2.2 میلیارد دالر به کشور چین توسط سکتور خصوصی دو کشور صورت گرفته و قرار است روند انتقالات این مقدار جلغوزه در جریان ۵ سال از افغانستان به چین، از بندر حیرتان و از طریق خط آهن، انجام شود.

 

آخرین خبرها و گزارش‌ها

پنجشنبه ۱۳۹۹/۵/۹ - ۹:۵۹
Background image

انتقالات نزدیک به ۸۰ هزار تُن اموال تجارتی در هفت روز گذشته!

در هفت روز ګذشته (۱ تا ۷ اسد)، بیشتر از ۷۹ هزار و ۸۰۰ تُن اموال تجارتی و مواد غذایی، از طریق خطوط آهن حیرتان-مزارشریف، آقینه و تورغندی انتقال یافته است.

این مقدار اموال که در ۱ هزار و. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۵/۸ - ۱۰:۱۰
Background image

تجلیل از روز ملی بیرق در اداره خط آهن افغانستان

از روز ملی بیرق طی مراسمی با حضور رهبری و کارمندان اداره خط آهن افغانستان و وزارت فواید عامه، به روز سه‌شنبه (7 اسد)، در مقر این اداره، تجلیل به عمل‌آمد.

در این مراسم که انجنیر. . .

شنبه ۱۳۹۹/۵/۴ - ۹:۳۹
Background image

گفت‌وگوی مقام‌های سکتور ترانسپورت افغانستان، اوزبیکستان و ایران

نشست سه‌جانبه هماهنگی، همکاری‌ و توسعه ترانسپورتی میان محترم محمدیما شمس رئیس عمومی اداره خط آهن و سرپرست وزارت فواید عامه جمهوری اسلامی افغانستان، محترم مهندس اسلامی وزیر راه و شهرسازی. . .

BACK TO NEWS