جلسه هماهنگی برای تطبیق قرارداد صادرات جلغوزه افغانستان به چین

Sayed Zaher Mo…
دوشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۱۴ - ۱۴:۱۰
جلسه هماهنگی جلغوزه

جلسه هماهنگی صادارت و ایجاد سهولت برای تطبیق قرارداد 2.2 میلیارد دالر صادارت جلغوزه افغانستان به کشور چین از طریق خط آهن، به روز یک‌شنبه (13 دلو)، از سوی ریاست حمایت از سرمایه‌گذاری و انسجام پروژه‌های اداه امور ریاست جمهوری، برگزار شد.

در این جلسه، معاون تخنیکی اداره امور، معاون تخنیکی اداره خط آهن افغانستان، معین وزارت زراعت و مالداری، سرپرست دافغانستان بانک، رووسای عمومی پشتنی بانک، بانک ملی افغان، نوی کابل بانک و نمایندگان با صلاحیت وزارت صنعت و تجارت و اتاق تجارت و سرمایه‌گذاری، حضور داشتند.

جلسه هماهنگی صادرات جلغوزه به چین

خان ولی‌خان بشرمل، معاون تخنیکی ریاست عمومی اداره امور هدف از برگزاری این جلسه را، هماهنگی و ایجاد تسهیلات جهت تطبیق قرارداد متذکره و در مرحله بعدی، صادرات پسته، بادام، چهارمغز و سایر اقلام صادراتی کشور به جمهوری خلق چین عنوان کرد.

در ادامه، عبدالباری صدیقی، معاون اداره خط آهن افغانستان از آمادگی‌های اداره خط آهن وزارت ترانسپورت جهت انتقالات جلغوزه به بازارهای چین از طریق خط آهن بندر حیرتان اطمینان داد و خواهان افزایش تسهیلات و امکانات در بندر حیرتان شد.

همچنان، واحدالله نوشیر، سرپرست د افغانستان بانک از آمادگی بانک‌ها جهت انتقالات پولی در تطبیق قرارداد صادرات جلغوزه افغانستان با کشور چین و روابط نوی کابل بانک با بانک‌های کشور چین اطمینان داد.

گفتنی است اخیراً قرارداد صادرات 62 هزار تُن جلغوزه به ارزش 2.2 میلیارد دالر به کشور چین توسط سکتور خصوصی دو کشور صورت گرفته و قرار است روند انتقالات این مقدار جلغوزه در جریان ۵ سال از افغانستان به چین، از بندر حیرتان و از طریق خط آهن، انجام شود.

 

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۳۰ - ۱۰:۱
Background image

پیشرفت کار ساختمانی خط آهن آقینه-اندخوی

کار دیتیل دیزان و ساختمان 30 کیلومتر خط آهن آقینه-اندخوی، پس از امضای قرارداد آن، آغاز شد و اینک این روند به‌صورت عادی و مطابق به پلان، جریان دارد.

کار این پروژه از تاریخ 18/7/1398 شر. . .

دوشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۱۴ - ۱۴:۱۰
Background image

جلسه هماهنگی برای تطبیق قرارداد صادرات جلغوزه افغانستان به چین

جلسه هماهنگی صادارت و ایجاد سهولت برای تطبیق قرارداد 2.2 میلیارد دالر صادارت جلغوزه افغانستان به کشور چین از طریق خط آهن، به روز یک‌شنبه (13 دلو)، از سوی ریاست حمایت از سرمایه‌گذاری و. . .

دوشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۱۴ - ۱۳:۵۵
Background image

دیدار رئیس اداره خط‌ آهن و سرپرست وزارت ترانسپورت با وزیر امورخارجه ترکمنستان

محمد یما شمس رئیس اداره خط آهن و سرپرست وزارت ترانسپورت جمهوری اسلامی افغانستان با رشید مردوف وزیر امور خارجه ترکمنستان روی گسترش روابط اقتصادی میان افغانستان و ترکمنستان و چگونگی. . .

BACK TO NEWS