ملاقات رییس عمومی اداره خط آهن افغانستان با سفیر جمهوری قزاقستان

Sayed Zaher Mo…
دوشنبه ۱۴۰۰/۵/۱۸ - ۱۵:۳۷
ARA

ولی‌خان شبگیر، رییس عمومی اداره خط آهن افغانستان با آقای علیم‌خان یاسین گیلدیف، سفیر جمهوری قزاقستان مقیم افغانستان و با اشتراک معاونان تخنیکی و عملیاتی اداره و معاون شرکت INKON KZ قزاقستانی، در دفتر کارش، دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این نشست، مشکلات امنیتی و استملاکی پروژه فاز اول قطعه چهارم خط آهن خواف هرات بررسی شده و دو طرف روی حل مشکلات موجود و تسریع کار این پروژه، صحبت نموده و تصامیم لازم گرفته شد.

در بخش دیگر جلسه، دو جانب در مورد گسترش روابط سکتورهای خط آهن دو کشور و ادامه همکاری‌های‌ جمهوری قزاقستان به ویژه در بخش ارتقای ظرفیت با اداره خط آهن افغانستان بحث کردند.

هم‌چنان، قرار شد که ۱۰ تن جهت تحصیل در رشتۀ انجنیری خط آهن در مقطع لیسان، طی سال روان به کشور قزاقستان اعزام شوند.

گفتنی است که قرارداد ساخت فاز اول قطعه چهارم خط آهن خواف - هرات با شرکت INKON KZ قزاقستانی به شکل قرار داد دولت با دولت عقد شده و اینک حدود ۴۰ درصد کار ساختمانی آن، تکمیل شده است.

آخرین خبرها و گزارش‌ها

سه‌شنبه ۱۴۰۱/۵/۱۸ - ۸:۴۳
Background image

رهبری اداره خط آهن با محصلین فارغ شده خط آهن از ازبکستان دیدار کرد

امروز دوشنبه ۱۶ اسد آقای بختالرحمن شرافت؛ رئیس عمومی اداره خط آهن با محصلین تازه فارغ خط آهن از کشور ازبکستان در تالار جلسات این اداره دیدار کرد.

در این نشست که معاونین مالی و اداری و. . .

شنبه ۱۴۰۱/۵/۱۵ - ۱۹:۵۴
Background image

در هفته گذشته از تاریخ ۷ اسد الی ۱۳ اسد از طریق خط آهن افغانستان (۶۷۶۷۷) متریک تُن انتقالات صورت گرفته است

در این میان از طریق خط آهن حیرتان (۴۳۸۲۵) تُن، خط آهن آقینه (۴۶۳۶) تُن و خط آهن تورغندی (۹۳۷۶) تن که مجموعاً (۵۷۸۳۷) متریک تُن که شامل اموال نفتی، غیر نفتی و سایر موارد میشود، به کشور. . .

جمعه ۱۴۰۱/۵/۱۴ - ۹:۳
Background image

رهبری اداره خط آهن افغانستان با تیم‌های تخنیکی پروژه افغان ترانس دیدار کرد

شام دیروز (پنج‌شنبه ۱۳ اسد) رهبری اداره خط آهن افغانستان با تیم‌های تخنیکی ازبکستان، پاکستان و افغانستان که مصروف سروی ابتدایی ساحوی پروژه افغان ترانس هستند؛ دیدار کرد.

در این دیدار که. . .

BACK TO NEWS