نشست ایجاد هماهنگی و همکاری‌های بیشتر میان اداره مستقل خط آهن افغانستان با وزارت مالیه

Sayed Zaher Mo…
چهارشنبه ۱۳۹۹/۶/۲۶ - ۸:۲۱
مالیی

نشست ایجاد هماهنگی و همکاری‌های بیشتر بین اداره مستقل خط آهن افغانستان و وزارت مالیه، با حضور محترم میرویس میرزکوال، معاون مالی و اداری اداره مستقل خط آهن افغانستان، محترم حبیب زدران، معین اداری وزارت مالیه و شماری از روسای این وزارت، برگزار شد. این نشست که در وزارت مالیه تدویر یافت، معاون مالی و اداری اداره مستقل خط آهن افغانستان موضوعات و مشکلات مالی و حسابی این اداره و پیشنهاداتی را برای بهبود امور، به جانب وزارت مالیه مطرح کرده و خواهان توجه جدی این وزارت گردید. وی گفت که اداره مستقل خط آهن افغانستان از جمله اداره‌های عایداتی و کلیدی است که جهت اجرای به موقع پروژه‌های خط آهن و انجام درست عملیات بهره‌برداری و انتقالات، نیاز به فراهم‌سازی برخی تسهیلات و همکاری وزارت مالیه می‌باشد. آقای میرزکوال افزود که اداره مستقل خط آهن افغانستان در سال گذشتۀ مالی بیش از دو میلیارد و 500 میلیون عواید جمع‌آوری کرده، که حدود 97 درصد هدف تعیین شده را به دست آورده بود. هم‌چنان در سال مالی جاری نیز این اداره دستاورد‌های مهمی دارد و به هدف‌های مشخص شده نزدیک است. معین مالی و اداری وزارت مالیه با استقبال از پیشنهادات اداره مستقل خط آهن افغانستان، وعده سپرد که جهت رفع نیازهای این اداره اقدامات لازم انجام می‌شود و وزارت مالیه تلاش می‌کند که سطح همکاری و هماهنگی بین این دو نهاد بیشتر شود. وی گفت که وزارت مالیه برای آن شمار از ادارات عایداتی از جمله اداره مستقل خط آهن که در راستای تحصیل عواید به‌صورت موفقانه و شفاف عمل می‌کنند، توجه ویژه نموده و برنامه‌های تشویقی را در نظر می‌گیرد.

آخرین خبرها و گزارش‌ها

چهارشنبه ۱۳۹۹/۷/۲ - ۱۰:۵۷
Background image

گفت‌وگوی مقامات خط آهن افغانستان و ترکمنستان

محمدیما شمس، رییس عمومی اداره مستقل خط آهن افغانستان و سرپرست وزارت فوایدعامه با آقای آزاد آتامرادوف، رییس اداره خط آهن دولت ترکمنستان از طریق ویدیو کنفراس پیرامون موضوعات مختلف، از. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۹/۷/۱ - ۹:۱۱
Background image

انتقال بیش از ۲۹۰ هزار تُن کالای تجارتی و مواد غذایی در ماه سنبله

در جریان ماه سنبله (۱۳۹۹)، ۴ هزار و ۵۷۹ واگون حامل اموال تجارتی، از طریق خطوط آهن حیرتان- مزارشریف، آقینه و تورغندی وارد کشور شده است.

در این شمار واگون‌ها، بیش از ۲۹۰ هزار تُن اموال. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۶/۲۷ - ۱۲:۴۰
Background image

امضای تفاهم‌نامه ساخت بیزها و استحکامات امنیتی در مسیر خط آهن خواف – هرات

تفاهم‌نامه اعمار بیزها و استحکامات امنیتی در مسیر خط آهن خواف هرات، میان محمدیما شمس، رییس عمومی اداره مستقل خط آهن افغانستان و سرپرست وزارت فواید عامه و جنرال خوشحال سعادت، رییس. . .

BACK TO NEWS