جریان کار تکمیلی قطعه سوم خط آهن خواف-هرات

Sayed Zaher Mo…
پنجشنبه ۱۳۹۹/۳/۸ - ۹:۵۳
خواف هرات

روند کار تکمیلی پروژه قطعه سوم خط آهن خواف-هرات در بخش‌های بالاست‌ریزی (جغل‌اندازی)، غربال‌کردن، ولدینگ‌کاری ریل و ساخت تعمیر ایستگاه، جریان دارد.

چنانچه، روند انتقال "بالاست" توسط قطار ادامه دارد و تاکنون صدها واگون حامل بالاست مورد نیاز، در مسیر و ایستگاه‌های قطعه سوم خط آهن خواف-هرات، تخلیه و جابه‌جا شده است.

در بخش دیگر، قسمت‌هایی از ریل‌ این مسیر که تاکنون ولدینگ نشده بود، کارش آغاز شده و قرار است که به زودی ولدینگ‌کاری ریل‌های باقی‌مانده نیز تکمیل شود.

همچنان، کار ساخت تعمیر مسافری "ایستگاه اورزنگ" این پروژه، حدود پنجاه درصد پیشرفته و روند نصب علایم راهنما در امتداد این خط آهن نیز ادامه دارد.

قطعه سوم خط آهن خواف-هرات به طول ۶۲ کیلومتر از شمتیغ(چاه سرخ)، نقطه مرزی میان افغانستان و ایران آغاز شده است و تا قریه روزنگ ولسوالی غوریان ولایت هرات امتداد، دارد.

 بر اساس صحبت‌های که اخیرا از طریق ویدیو کنفرانس میان رهبری وزارت ترانسپورت افغانستان و ایران صورت گرفت، جانب ایران تعهد نموده که کار این پروژه را سرعت بخشیده و در زودترین زمان ممکن، آمادهٔ بهره‌برداری سازد.

آخرین خبرها و گزارش‌ها

چهارشنبه ۱۴۰۲/۹/۸ - ۱۵:۴۸
Background image

ملا بخت الرحمن شرافت، رئیس عمومی اداره خط آهن افغانستان و هیئت همراه اش به اساس دعوت رسمی کشور ترکمنستان به عشق آباد سفر کرد!

در نظر است در جریان این سفر با مسؤلین خط آهن ترکمنستان روی همکاریهای دوجانبه ریلی، افزایش انتقالات و موضوعات مرتبط بحث صورت ګیرد.

۱۵جمادی الاول ۱۴۴۵هـ.ق./ ۸ قوس ۱۴۰۲ هـ.ش.

شنبه ۱۴۰۲/۹/۴ - ۱۴:۳
Background image

هفته گذشته از طریق خط آهن (۸۵۸۰۱) تُن متریک انتقالات صورت گرفته است!

 در هفته گذشته از تاریخ ۲۶ عقرب الی ۲ قوس ۱۴۰۲هـ.ش. از طریق خطوط آهن افغانستان (۸۵۸۰۱) تُن متریک انتقالات صورت گرفته است.

در این میان از طریق خط آهن حیرتان (۵۷۸۲۴) تُن، خط آهن آقینه (۵. . .

شنبه ۱۴۰۲/۸/۲۷ - ۱۴:۱۹
Background image

هفته گذشته از طریق خط آهن (۵۱۲۵۲) تُن متریک انتقالات صورت گرفته است!

در هفته گذشته از تاریخ ۱۹ الی ۲۵ عقرب ۱۴۰۲هـ.ش. از طریق خطوط آهن افغانستان (۵۱۲۵۲) تُن متریک انتقالات صورت گرفته است.

در این میان از طریق خط آهن حیرتان (۳۲۷۶۷) تُن، خط آهن آقینه (۱۶۰۶). . .

BACK TO NEWS