امضاء تفاهم‌نامه همکاری‌ها میان اداره خط آهن افغانستان و شرکت سهامی خط آهن جمهوری آذربایجان

Sayed Zaher Mo…
یکشنبه ۱۳۹۸/۱۲/۲۶ - ۱۴:۴۴
ARA and ADY Sign MoU on Railways Cooperation

تفاهم نامه همکاری در عرصه فعالیت‌های خط آهن فی مابین اداره خط آهن افغانستان و شرکت سهامی خط آهن جمهوری آذربایجان ( (ADY بتاریخ 23 حوت 1397 با حضور داشت روسای جمهور دو کشور در شهر باکو به امضا رسید.

هدف اساسی این تفاهم‌نامه، بررسی مشترک جهت انکشاف روابط و همکاری‌ها در بخش خط آهن است که شامل سازماندهی سیستم‌های مدیریتی سکتور خط آهن، توسعه و انکشاف تسهیلات در ترانسپورت خط آهن، جلب و حمایت سرمایه‌گذاری سکتور عامه و خصوصی آذربایجان در ساختمان زیربناهای خط آهن افغانستان، تدارک تجهیزات و آموزش پرسونل خط آهن و گسترش ترانزیت کالاها در همکاری با سازمان همکاری‌های خط آهن ( (OSJD می‌باشد. امضای این تفاهم‌نامه می‌تواند در گسترش سطح انتقالات و کیفیت ارائه خدمات معیاری در بخش خط آهن بین دو کشور و هم‌چنان درعرصه رشد اقتصادی و انکشاف شبکه خط آهن منطقوی موثر و مفید واقع گردد.

آخرین خبرها و گزارش‌ها

چهارشنبه ۱۳۹۹/۵/۲۲ - ۹:۹
Background image

جلسه هماهنگی افتتاح و بهره‌بردای پروژه قطعه سوم خط آهن خواف- هرات برگزار شد

جلسه هماهنگی افتتاح و بهره‌برداری پروژه قطعه سوم خط آهن خواف-هرات، تحت ریاست محمدیما شمس، رییس عمومی اداره مستقل خط آهن افغانستان و سرپرست وزارت فوایدعامه، با حضور سید عبدالوحید قتالی. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۵/۹ - ۹:۵۹
Background image

انتقالات نزدیک به ۸۰ هزار تُن اموال تجارتی در هفت روز گذشته!

در هفت روز ګذشته (۱ تا ۷ اسد)، بیشتر از ۷۹ هزار و ۸۰۰ تُن اموال تجارتی و مواد غذایی، از طریق خطوط آهن حیرتان-مزارشریف، آقینه و تورغندی انتقال یافته است.

این مقدار اموال که در ۱ هزار و. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۵/۸ - ۱۰:۱۰
Background image

تجلیل از روز ملی بیرق در اداره خط آهن افغانستان

از روز ملی بیرق طی مراسمی با حضور رهبری و کارمندان اداره خط آهن افغانستان و وزارت فواید عامه، به روز سه‌شنبه (7 اسد)، در مقر این اداره، تجلیل به عمل‌آمد.

در این مراسم که انجنیر. . .

BACK TO NEWS