رئیس جمهور غنی: در بندرهای آقینه و تورغندی سرمایه‌گذاری بیشتر می‌شود

Sayed Zaher Mo…
چهارشنبه ۱۳۹۹/۱/۶ - ۱۲:۱۰
اشرف غنی

محمد اشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان با قربان‌قلی بردی محمدوف، رئیس جمهور ترکمنستان، روی موضوعات مختلف از جمله سرمایه‌گذاری در بخش خط آهن و به‌ویژه بنادر خطوط آهن افغانستان، بحث کرده است.

رئیس جمهور غنی روز سه‌شنبه (5 حمل) در تماس تیلفونی به همتای ترکمنسانی‌اش اظهار داشته که افغانستان آمادۀ همکاری در عرصۀ خط آهن است و به بنادر آقینه و تورغندی توجه ویژه‌یی دارد.

رئیس جمهور کشور افزوده که در این دو بندر سرمایه گذاری، تأسیسات و امکانات افزایش می‌یابد تا داد و ستد و تسهیلات تجارتی دوامدار میان افغانستان و ترکمنستان توسعه یابد.

قربان قلی بردی محمدوف، رئیس جمهور ترکمنستان از طرح رئیس جمهور غنی جهت سرمایه‌گذاری و ایجاد تاسیسات در بندرهای تورغندی و آقینه استقبال کرده است.

رئیس جمهور ترکمنستان افزوده که کشورش در عرصه‌های ترانسپورت، ترانزیت و انرژی همکاری‌هایش را افزایش می‌دهد و به‌منظور گسترش بیشتر روابط تجارتی، بالای راه ابریشم که راه اتصال جنوب آسیا، آسیای مرکزی و اروپا است، مشترکاً کار خواهد شد.

گفتنی است که افغانستان از طریق بندرهای خطوط آهن آقینه و تورغندی به شبکۀ خطوط آهن کشورهای اوزبیکستان، ترکمنستان و قزاقستان وصل است. از این دو بندر سالانه میلیون‌ها تُن اموال تجارتی بین افغانستان و کشورهای آسیای میانه انتقالات صورت می‌گیرد.

آخرین خبرها و گزارش‌ها

چهارشنبه ۱۳۹۹/۱/۶ - ۱۲:۲۱
Background image

واردات نزدیک به 70 هزار تن اموال تجارتی و مواد غذایی در هفته اخیر از طریق خطوط آهن کشور

در جریان یک هفتۀ اخیر بیش از هزار واگون اموال که بیشترین آن مواد غذایی می‌باشد، از طریق خطوط آهن، وارد کشور شده است.

از چهارشنبۀ (28 حوت 1398) تا سه‌شنبه هفته جاری، بیش از 2 هزار و یک. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۱/۶ - ۱۲:۱۰
Background image

رئیس جمهور غنی: در بندرهای آقینه و تورغندی سرمایه‌گذاری بیشتر می‌شود

محمد اشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان با قربان‌قلی بردی محمدوف، رئیس جمهور ترکمنستان، روی موضوعات مختلف از جمله سرمایه‌گذاری در بخش خط آهن و به‌ویژه بنادر خطوط آهن افغانستان، بحث کرده است. . .

دوشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۲۶ - ۹:۴۴
Background image

شورای عالی اتصال منطقوی روی موضوعات خط آهن بحث کرد

نخستین نشست شورای عالی اتصال منطقوی سال مالی ۱۳۹۹، به روز شنبه (24حوت) تحت ریاست همایون قیومی، سرپرست وزارت مالیه و مشاور ریاست جمهوری در امور زیربناء و با حضور محمد یماش شمس رییس اداره. . .

BACK TO NEWS